Całe piętro luksusowej rezydencji zostało przeznaczone na strefę nocną. Projekt Małgorzata Goś. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Całe piętro luksusowej rezydencji zostało przeznaczone na strefę nocną. Projekt Małgorzata Goś. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
15 maj 2014 12:54

Romantyczna sypialnia w kobiecym stylu

Luksusowa, elegancka, a jednak subtelna i delikatna. Ta skąpana w beżach, romantyczna i bardzo kobieca sypialnia, niczym nie ustępuje pałacowym salonom.

Klasyczna rezydencja stanowi swego rodzaju Apart-hotel. I choć jej właściciel nie mieszka na stałe w Polsce, a jedynie przyjeżdża tu kilka razy w roku, to strefa wypoczynkowa zajmuje całą kondygnację. Zaaranżowano na niej dwie sypialnie. Jedną stonowaną, klasyczną, utrzymaną w tradycyjnych formach, drugą - bardziej lekką, zwiewną, można wręcz powiedzieć kobiecą.

Kolory ziemi w sypialni

W sypialni dominuje stonowana, spokojna kolorystyka. Utrzymana w romantycznym stylu cała skąpana jest w połyskujących beżach, które subtelnie stapiają się z bielą ścian. Głównym, choć nie jedynym, elementem wystroju wnętrza jest tu niewątpliwie w całości tapicerowane łoże. To wokół niego zogniskowano całą aranżację.

Klasyczny baldachim zastępują tu delikatne tkaniny firan, które powieszono tak, by przysłaniały skosy ścian. Przestrzeń do spania wydzielają wykonane na zamówienie ozdobne kotary wykonane z tej samej tkaniny co narzuta na łóżko oraz poduchy.

Kanapa w sypialni?

Przy łóżku tradycyjne szafeczki nocne zajmują lekki w formie białe stoliki.Korespondują one z ukrytą za ścianą toaletką, ale przede wszystkim stolikiem kawowym usytuowanym wraz z kanapą w rogu sypialni. Jej obecność nikogo tu nie dziwi, wręcz przeciwnie - podkreśla wypoczynkowy charakter pomieszczenia. Imponująca przestrzeń sypialni została podzielona na trzy funkcjonalne części, z których poza główną strefą sypialnianą jedną przeznaczono na toaletkę, a w drugiej umieszczono dodatkowe jednoosobowe łóżko. Eleganckie formy oświetlenia podkreślają pałacowy wydźwięk aranżacji, dzięki czemu śpi się tu iście po królewsku.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Anna847, 2016-10-27 12:37:20

    Nie jestem fanką takich monotematycznych rozwiązań. Ja mam piękną sypialnię z różnokolorowymi dodatkami.

POLECAMY W SERWISACH