Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Bardzo kobiecy akcent - stylowa toaletka, przy której można usiąść na równie stylowym stołeczku. Każda z sześciu niewielkich szufladek, służy do przechowywania osobistych drobiazgów. Fot. Bartosz Jarosz.

Bardzo kobiecy akcent - stylowa toaletka, przy której można usiąść na równie stylowym stołeczku. Każda z sześciu niewielkich szufladek, służy do przechowywania osobistych drobiazgów. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 17 marz 2010 15:15 (aktualizacja: 20 gru 2013 12:44)

Rozważna i romantyczna

Wygodna, nowoczesna sypialnia, ale nie pozbawiona oryginalnych i sentymentalnych akcentów. Skomponowana w ciepłych, przyjemnych barwach, w otoczeniu których wypoczywa się najlepiej.

Wejście do sypialni znajduje się w salonie, za przesuwanymi, szklanymi drzwiami w mlecznym odcieniu. W zależności od potrzeb i nastroju domowników, sypialnia może więc stanowić albo odrębne pomieszczenie albo otwierać się na dzienną część mieszkania.

Łóżko - efektowny element wystroju

Największym atutem wnętrza jest imponujące łóżko z oryginalnym baldachimem. Gigantyczna, unosząca się nad łożem nadbudowa, została wykonana z płyty gipsowo-kartonowej, którą następnie oklejono tapetą w czekoladowym kolorze. Ukryte na jej górnej powierzchni źródła światła, wieczorem zamieniają się w niebanalną lampę, tworzącą subtelną, intymną aurę.

Właścicielka sypialni umieściła nad wezgłowiem łóżka wielkoformatową, czarno-białą fotografię róży, dzięki czemu wnętrze stało się jeszcze bardziej romantyczne.

Funkcjonalnie zaplanowana

Sypialnia nie jest duża, ale za to funkcjonalnie zaaranżowana. Oprócz łóżka znalazło się tu jeszcze miejsce na wysoką zabudowę z lustrzanymi frontami, w której znajduje się garderoba oraz na stricte kobiecy kącik. Stanęła w nim niewielka, ale urocza toaletka. Stylowy mebelek na wysokich, smukłych nóżkach, w swoich szufladkach mieści osobiste skarby pani domu - biżuterię i inne drobiazgi.

Ciepłe kolory i użyte materiały, miały decydujący wpływ na panujący we wnętrzu, przytulny klimat. Podłoga została wyłożona drewnianym parkietem o czekoladowym odcieniu, podobny kolor mają sypialniane meble. Wszystkie ściany w tym pokoju pokryte zostały tapetą w delikatnym odcieniu ecru, z eleganckim srebrnym motywem kwiatowym, zaś w oknie zawisły miękkie zasłonki.

Całość tworzy aurę wprost wymarzoną do odpoczynku po długim i męczącym dniu.

PROJEKTANT

Katarzyna Żukowska

Żukowska wnętrza

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA