Na oliwkowej ścianie zawisła ładnie oświetlona żółta rama dekoracyjna – świetne miejsce do ekspozycji ulubionych drobiazgów. Geometryczny kształt lampy nad łóżkiem (Ramko) nawiązuje do kształtu ściennej ramy. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Na oliwkowej ścianie zawisła ładnie oświetlona żółta rama dekoracyjna – świetne miejsce do ekspozycji ulubionych drobiazgów. Geometryczny kształt lampy nad łóżkiem (Ramko) nawiązuje do kształtu ściennej ramy. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Soczyste przebudzenie

Dziś sypialnia powinna być wielofunkcyjna. Bardzo często to nie tylko miejsce przeznaczone do spania, ale także pokoik telewizyjny, domowa biblioteka i gabinet w jednym.

Wszystkie te funkcje udało się pomieścić w jednym wnętrzu – małżeńskiej sypialni, która stała się pokojem uniwersalnym. Gospodarze lubią tu spędzać dużo czasu, dlatego zadbali o to, by wszystko, co im potrzebne, było pod ręką. Nie tylko zmieściło się tu całkiem spore łóżko, ale także nieduże, ale wygodne biurko do pracy, kącik telewizyjny z pojemną szafką oraz regały i półki z książkami. Wnętrze zaaranżowano w lubianych przez właścicieli, przyjemnych, rześkich barwach: łagodnej cytryny i oliwek. Jasne barwy ścian doskonale współistnieją z wykorzystanymi w pomieszczeniach naturalnymi materiałami (wszystkie meble wykonano z jasnego dębu milano). Oprócz typowego, funkcjonalnie rozmieszczonego oświetlenia, uwagę zwraca także zaakcentowanie jego dekoracyjnych możliwości.

Nad wezgłowiem małżeńskiego łóżka zawisła geometryczna, pomalowano na żółty kolor, rama z gipsokartonu. Rozwiązanie to jest tym efektowniejsze, że rama została z kilku stron oświetlona, dzięki czemu wieczorami staje się źródłem nastrojowego, subtelnego światła. Na jednej ze ścian zawieszono rodzinną galerię fotograficzną, na innej starannie wyeksponowano i podświetlono pracę łódzkiego artysty fotografika Radosława Wojnara. Wielkoformatowe zdjęcie pochodzi z cyklu „Łódź Fabryczna”, jego nieco industrialna surowość wprowadza interesujący niepokój do przytulnego, ciepłego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • Gość, 2014-10-18 15:55:21

  Mam pytanie jakie to farby? Chciałabym zastosować taką kolorystykę w moim mieszkaniu.
 • domartstyl-pl, 2012-10-30 17:43:11

  chcielibyśmy pospać w takiej sypialni :) ciekawe jak się ogląda z dołu taka kompozycję na ścianie ?
 • taka jedna, 2011-07-06 16:42:48

  Ten panel nad łóżkiem jest jakiś taki ciężki i zagraca wnętrze. Bez niego byłoby lepiej, choć to oczywiście kwestia gustu i wyczucia. Zamiast niego ja bym, na przykład, dała jakiś piękny obraz w jasnych barwach - albo delikatną grafikę.
 • gosia, 2010-05-20 15:15:22

  od jakiegoś czasu intensywnie szukam takich kolorów jak na tym zdjęciu. bardzo bym chciała wiedzieć jaki to kolor i jaka farba
 • Kasia83, 2009-03-30 20:37:18

  tak mogłaby wyglądać moja sypialnia - śliczna, skromna a jednocześnie zadziwiająco funkcjonalna i niebanalna

POLECAMY W SERWISACH