Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Na oliwkowej ścianie zawisła ładnie oświetlona żółta rama dekoracyjna – świetne miejsce do ekspozycji ulubionych drobiazgów. Geometryczny kształt lampy nad łóżkiem (Ramko) nawiązuje do kształtu ściennej ramy. Fot. Monika Filipiuk.

Na oliwkowej ścianie zawisła ładnie oświetlona żółta rama dekoracyjna – świetne miejsce do ekspozycji ulubionych drobiazgów. Geometryczny kształt lampy nad łóżkiem (Ramko) nawiązuje do kształtu ściennej ramy. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 23 gru 2013 13:32)

Soczyste przebudzenie

Dziś sypialnia powinna być wielofunkcyjna. Bardzo często to nie tylko miejsce przeznaczone do spania, ale także pokoik telewizyjny, domowa biblioteka i gabinet w jednym.

Wszystkie te funkcje udało się pomieścić w jednym wnętrzu – małżeńskiej sypialni, która stała się pokojem uniwersalnym. Gospodarze lubią tu spędzać dużo czasu, dlatego zadbali o to, by wszystko, co im potrzebne, było pod ręką. Nie tylko zmieściło się tu całkiem spore łóżko, ale także nieduże, ale wygodne biurko do pracy, kącik telewizyjny z pojemną szafką oraz regały i półki z książkami. Wnętrze zaaranżowano w lubianych przez właścicieli, przyjemnych, rześkich barwach: łagodnej cytryny i oliwek. Jasne barwy ścian doskonale współistnieją z wykorzystanymi w pomieszczeniach naturalnymi materiałami (wszystkie meble wykonano z jasnego dębu milano). Oprócz typowego, funkcjonalnie rozmieszczonego oświetlenia, uwagę zwraca także zaakcentowanie jego dekoracyjnych możliwości.

Nad wezgłowiem małżeńskiego łóżka zawisła geometryczna, pomalowano na żółty kolor, rama z gipsokartonu. Rozwiązanie to jest tym efektowniejsze, że rama została z kilku stron oświetlona, dzięki czemu wieczorami staje się źródłem nastrojowego, subtelnego światła. Na jednej ze ścian zawieszono rodzinną galerię fotograficzną, na innej starannie wyeksponowano i podświetlono pracę łódzkiego artysty fotografika Radosława Wojnara. Wielkoformatowe zdjęcie pochodzi z cyklu „Łódź Fabryczna”, jego nieco industrialna surowość wprowadza interesujący niepokój do przytulnego, ciepłego wnętrza.

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA