Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Męska sypialnia, zaaranżowana w odcieniach bieli i brązu, to miejsce intrygujące. Przede wszystkim za sprawą oryginalnego rozwiązania – wprowadzenia do sypialni części kabiny prysznicowej z przyległej łazienki. Fot. Bartosz Jarosz.

Męska sypialnia, zaaranżowana w odcieniach bieli i brązu, to miejsce intrygujące. Przede wszystkim za sprawą oryginalnego rozwiązania – wprowadzenia do sypialni części kabiny prysznicowej z przyległej łazienki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 06 lut 2014 11:57)

Sypialnia dla prawdziwego mężczyzny?

Męska sypialnia nie musi przypominać nudnej, surowej „celi mnicha”, nawet jeżeli jej zapracowany gospodarz nie spędza tu zbyt wiele czasu.

Sypialnia i łazienka, czyli domowa strefa nocno-intymna, to jedyne wnętrza, ukryte za drzwiami. Ważną rolę odgrywają w nich szklane tafle, za sprawą których pomieszczenia łączą się ze sobą.

Drzwi do sypialni wykonano z mlecznego szkła, podobnie jak kabinę prysznicową, która za sprawą swego położenia, stała się półprzezroczystym łącznikiem, swoistym teatrem cieni, rodzajem interaktywnej, erotycznej sztuki, którą można odgrywać w łazience, a podziwiać w sypialni. Szklane tafle zostały też umieszczone po obu stronach brązowej ściany, stojącej pomiędzy salonem, a sypialnią.

Prosta, męska, minimalistyczna

Po zapaleniu lamp w salonie, światło przedostaje się do sypialni, co dodaje jej lekkości i przestronności. Nie do końca przezroczyste, ciekawie wykorzystane płaszczyzny, stają się kluczowymi i intrygującymi elementami aranżacji.

Prosty, minimalistyczny i funkcjonalnie urządzony pokój, to zarazem wnętrze bardzo przytulne, głównie za sprawą czekoladowego brązu, który w towarzystwie takich barw, jak biel i krem, ociepla wnętrze. Czekoladowy kolor jest przy okazji dosyć wyrazisty, a jego duże, wręcz nawet nieco teatralne natężenie, bardzo ciekawie „działa” w sypialni.

Czekoladową barwę ma ściana i pościel na łóżku, podobny odcień podłoga, a także kafelki, które – podobnie jak kabina prysznicowa – „przedostają się” z łazienki do sypialni.

Filmowy plakat jako dekoracja

Ciekawym kolorystycznym i graficznym kontrapunktem dla brązu, stał się mocny akcent – kopia plakatu promującego „Mechaniczną pomarańczę” Stanleya Kubricka, filmu nakręconego na podstawie kontrowersyjnej powieści Anthony'ego Burgessa.

PROJEKTANT

Piotr Gierałtowski

Gierałtowski & Partnerzy

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA