Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Sypialnia, dzięki obecności tkanin, stała się niezwykle przytulna, zamieniając się każdego wieczoru w tajemniczy buduar. Fot. Monika Filipiuk.

Sypialnia, dzięki obecności tkanin, stała się niezwykle przytulna, zamieniając się każdego wieczoru w tajemniczy buduar. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 03 lut 2014 18:36)

Sypialnia inspirowana Dalekim Wschodem

Miękkie tkaniny, poduszki, frędzle, złoto i ornamenty... Pięknie zdobione meble, mnóstwo klimatycznych detali. Baśniowy pejzaż rodem z... Bollywood.

Takie było marzenie właścicielki, podróżniczki i wielkiej miłośniczki Orientu. Wnętrze pyszni się kolorami i egzotycznymi detalami. Kąty sypialni zdobią haftowane złotem, ciężkie i połyskliwe tafty, mieniące się kolorami bordo i pomarańczy. Okna przesłaniają przezroczyste firanki, lekko marszczone i zakończone taśmą z frędzlami.

Indie i Bollywood

Delikatne kobiece sari, służy nie tylko jako wieczorny strój, jest też oryginalną ozdobą pokoju. Dzięki obecności tkanin sypialnia stała się niezwykle przytulna. Jej wyposażenie i dekoracyjne detale sprawiają, że każdego wieczoru zamienia się w tajemniczy buduar.

Oprócz tkanin, luksusową ozdobą jest także złoto, które nadaje wnętrzu charakter orientalnej komnaty. Ściana pomalowana na kolor miedzi i złota, złoty wazon pod oknem, złota tuba starego patefonu...

Orientalne meble

Za sprawą orientalnych mebli – zdobnego w ornamenty stolika kawowego, indyjskiej komody, pięknej toaletki na kobiece skarby, czy wreszcie ogromnej szafy z drzwiami wykonanymi ze starego parawanu – nie mamy najmniejszych wątpliwości, skąd czerpano inspirację do wystroju wnętrza.

Kolonialny styl

Sypialnię wypełniają głównie meble kolonialne (Starbay), przypominające stare walizy, jakich przed wiekami używano w czasie podróży. Indyjską stylistykę miejsca podkreślają też barwy. Głęboki fiolet pokrywający ściany, zestawiony został z pasem kolorowego ornamentu pod sufitem i parą kryształowych kinkietów.

Na pluszowej sofce pod oknem, właścicielka umieściła poduszki oraz, charakterystyczne dla Orientu, wałki, przyozdobione frędzlami. Wraz z nastaniem zmroku, magia tego miejsca ożywa...

PROJEKTANT

Beata Kozieradzka, Andrzej Bogucki

Concept Studio


Beata Kozieradzka, Andrzej Bogucki

Concept Studio

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA