Jasna sypialnia urządzona w delikatnych bielach i szarościach. Białe łóżko na wysokich nóżkach dodaje jej lekkości. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Jasna sypialnia urządzona w delikatnych bielach i szarościach. Białe łóżko na wysokich nóżkach dodaje jej lekkości. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
16 paź 2015 09:08

Sypialnia małżeńska. Tak wygląda w domu Polaków

Aranżacja małżeńskiej sypialni bywa nie lada wyzwaniem. Miejsce to powinno być nie tylko ładne, ale też dostosowane do specyficznych potrzeb dwóch osób.

Urządzanie sypialni, którą dzielimy z partnerem to wyzwanie, dlatego by efekt był zadowalający warto dobrze przemyśleć wybór mebli i dodatków. W sypialni powinien panować ład, porządek oraz intymna atmosfera. Im mniej rozpraszających naszą uwagę elementów, tym mniej problemów z zasypianiem. Wystarczy więc łóżko, szafki nocne oraz szafa z ubraniami czy komoda. Zrezygnujmy z bogatych w wyrazie, przytłaczających elementów dekoracyjnych. Sypialnia powinna być oazą spokoju, więc lepiej zrezygnować też z takich elementów jak telewizor czy kino domowe.

Łóżko powinno być jedno, ale za to duże. Idealnie sprawdzi się model w rozmiarze minimum 140 cm, z wygodnym materacem, najlepiej dostosowanym do potrzeb oraz sylwetki dwóch osób. Łóżko można dodatkowo zakupić z pojemną szufladą, która pozwoli wygodnie przechowywać nie tylko pościel, ale także rzadziej używane ubrania czy koce. 

Kolejnym ważnym elementem wnętrza jest szafa, która musi pomieścić rzeczy osobiste obojga małżonków. Zamiast dwóch oddzielnych mebli najlepiej jest zamontować szafę, która uwzględni potrzeby obu małżonków. Pomogą w tym odpowiednie systemy organizacji, tj. zawieszki na długie rzeczy typu spodnie czy krótkie, jak bluzka lub koszula. W szafie można przewidzieć też miejsce na torebki, specjalne półki na buty oraz wieszaki na krawaty czy paski. Powinny się w niej znaleźć również szuflady, które pomogą uporządkować skarpetki, biżuterię czy bieliznę osobistą.

Bardzo ważny jest klimat w małżeńskiej sypialni. Ciepłą oraz intymną atmosferę wnętrza pomogą stworzyć ciepłe kolory - apetyczne brązy i beże są mile widziane. Dotyczy to zarówno wyboru koloru ścian, jak i dodatków. Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, to w tej roli sprawdzą się farby, tapety oraz fototapety. Przydadzą się też poduszki, narzuta, zasłony. Inną "ocieplającą" opcją jest obity tkaniną zagłówek łóżka, który wyciszy oraz sprawi, że wnętrze nabierze intymnego wyglądu. Nic tak nie podkreśli przytulności sypialni jak nastrojowe oświetlenie wieczorową pora. Oprócz światła górnego warto zamontować także kinkiety lub lampki nocne. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH