Półka nad łóżkiem to doskonałe miejsce na wyeksponowanie drobiazgów dekoracyjnych, ale również może posłużyć jako miejsce na książki, które czytamy przed snem. Projekt: Marcin Lewandowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Półka nad łóżkiem to doskonałe miejsce na wyeksponowanie drobiazgów dekoracyjnych, ale również może posłużyć jako miejsce na książki, które czytamy przed snem. Projekt: Marcin Lewandowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
22 sie 2017 12:26

Sypialnia na 5 metrach. Tak możesz ją urządzić

5 metrów kwadratowych z pozoru wydaje się małą powierzchnią. To jednak doskonała przestrzeń do stworzenia przytulnej, modnej sypialni.

Mieszkając w bloku rzadko możemy pochwalić się dużą sypialnią. Na szczęście są sposoby na mały metraż, dzięki którym wnętrze staje się modne i funkcjonalne. 

Mając sypialnię o powierzchni około 5 metrów kwadratowych, warto zastosować kilka sprytnych trików. Dzięki nim pomieszczenie wyda się większe i nabierze zdecydowanego charakteru. Elementy, dzięki którym optycznie powiększymy sypialnię, to lustra. Warto stosować jak największe. Można postawić długie lustro z zdobnej ramie na podłodze i zwyczajnie oprzeć je o ścianę lub je na niej zawiesić. Modnym sposobem wieszania luster jest mocowanie ich w poziomie. W nowoczesnej sypialni doskonale sprawdzą się lustra zawieszone na całej ścianie. Dadzą wrażenie, jakby wnętrze było dwa razy większe.

Nie bez znaczenia jest również oświetlenie. Za jego pomocą możemy wykreować w sypialni wspaniały nastrój. Światło montuje się dziś nie tylko w postaci tradycyjnych żyrandoli, ale również ściennych kinkietów czy podświetlanego zagłówka łóżka. 

Warto pamiętać, że małych pomieszczeń nie wolno zagracać. Im mniej przedmiotów, tym aranżacja będzie bardziej uporządkowana i przejrzysta. Świetnie sprawdzą się szuflady pod łóżkiem, w których schowamy pościel, półki ścienne na książki oraz stałe zabudowy, jak szafa, zapewniające pokaźną ilość miejsca do przechowywania. 

Więcej inspiracji na aranżację sypialni szukaj TUTAJ.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH