Sypialnia na poddaszu. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Sypialnia na poddaszu. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
04 maj 2017 14:36

Sypialnia na poddaszu. Zobacz jak urządzają Polacy

Poddasze to idealne miejsce na urządzenie sypialni. Jest przytulne, ciche i umożliwia odseparowanie jej od reszty domu.

Na poddaszu trzeba odpowiednio dopasować i umiejscowić meble oraz sensownie zagospodarować przestrzeń pod skosami. Równie ważny jest dobór kolorów i rodzaju oświetlenia.

Dla jednych najważniejszym argumentem są noce pod gwiazdami, inni chcą w nietypowy sposób wykorzystać przestrzeń poddasza użytkowego. Niewątpliwie poddasze nie jest typową przestrzenią, gdzie pole możliwości lokalizacji poszczególnych stref funkcjonalnych i mebli jest praktycznie dowolne. Jego układ zależy od typu i kąta nachylenia dachu, wysokości kalenicy, wysokości ścianek kolankowych (które są przedłużeniem zewnętrznych murów budynku ) lub ich braku, ewentualnych ścian działowych oraz ilości okien połaciowych i dostępu do światła dziennego. 

Sypialnia na poddaszu posiadająca pełne skosy, bez ścianek kolankowych lub z ich bardzo niską wysokością może stanowić poważniejsze wyzwanie i wydatek przy urządzaniu. Tak duża nieregularność przestrzeni wymaga projektu i zamówienia zabudowy skosów. Przy niskich ściankach kolankowych rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, jest zastosowanie szuflad dostosowanych podziałem i głębokością do skosu.

Jeżeli na danej połaci dachowej występują okna, warto rozważyć również umieszczenie pod nim łóżka. Zapewni to wspaniałe widoki i rozsądne wykorzystanie przestrzeni. W przypadku wyższych ścian, ich powierzchnię warto wykorzystać na największe gabarytowo meble, np. wysoką szafę, która stanowi uzupełnienie głównej funkcji sypialni.

W naszej galerii prezentujemy 10 pomysłowych sypialni na poddaszu, które z pewnością podsuną Wam pomysły na urządzenie własnej.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH