Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Półka nad łóżkiem to praktyczne miejsce do przechowywania ulubionych książek. Fot. Bartosz Jarosz.

Półka nad łóżkiem  to praktyczne miejsce do przechowywania ulubionych książek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 03 sty 2014 13:07 (aktualizacja: 06 sty 2014 16:45)

Sypialnia pełna luster

Dzięki dobrze umieszczonym lustrom w niewielkiej sypialni uzyskano efekt powiększenia przestrzeni. Jednocześnie wnętrze jest przytulne i funkcjonalne.

Lustra znajdujące się na ścianie po obu stronach łóżka na całej długości ściany optycznie powiększają przestrzeń oraz nadają nowoczesny charkter wnętrzu. Mimo wielu pozornie przecinających się płaszczyzn w sypialni zachowana jest symetria i równowaga. Całość jest dobrze przemyślana, a pozornie niewielkie pomieszczenie sprawia wrażenie przestronnego.

Sypialnia urządzona jest przytulnie i funkcjonalnie. Szarość i biel dobrze komponuje się z tkaninami – narzutą, zasłonami, które ocieplają wnętrze. Przeźroczysta szafka nocna wygląda bardzo lekko, nie zakłóca efektu lustrzanego odbica. Wysoka, biała zabudowa znajdująca się obok drzwi zapewnia wiele miejsca na przechowywanie.

Gra świateł

Wnętrze jest dobrze oświetlone. W białym, podwieszanym suficie umieszczono punkty świetlne, pozostałą część sufitu pomalowano na szaro - taki sam kolor jak wybrane ściany w sypialni. Ponadto sufit został podświetlony, dzięki czemu architekt Akadiusz Grzędzicki stworzył nastrojowe oświetlenie.

Dodatkowo, po obu stronach łóżka znajdują się wiszące lampy, które odbijają się w lustrzanych taflach. Podwieszany sufit przechodzi w wiszącą zabudowę nad łózkiem, która spójnie zamyka całość. Półka we wnęce doskonale sprawdza się jako miejsce przechowywania ulubionych ksiązek.

PROJEKTANT

Arkadiusz Grzędzicki

Projektowanie Wnętrz

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA