Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W niszy nad łóżkiem umieszczono świetlówki, dzięki czemu, wieczorami, z wnęki sączy się nastrojowe, intymne światło. Fot. Bartosz Jarosz.

W niszy nad łóżkiem umieszczono świetlówki, dzięki czemu, wieczorami, z wnęki sączy się nastrojowe, intymne światło. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 23 lut 2014 18:11)

Sypialnia w fioletach. Kobieca i pełna uroku

Przeciągać się jak kot, ziewać bezkarnie raz po raz, skrapiać się perfumami, swawolić godzinami, otwierać w łóżku butelkę rieslinga... Tylko w sypialni takiej jak ta.

Małżeńska, zaaranżowana w zmysłowych barwach fuksji i fioletu, nawiązująca do stylu glamour sypialnia, była wielkim marzeniem pani domu. Na jej życzenie wprowadzono tu właśnie taką, mocno buduarową kolorystykę, a także dużą ilość tkanin: przejrzyste, ozdobne zasłonki, przytulną narzutę na wielkie łóżko oraz dywan z wysokim, miękkim włosem. Ukoronowaniem pałacowej konwencji stał się wspaniały żyrandol z połyskliwymi kryształkami.

Meble są tylko tłem w tej sypialni

A wszystko to na tle prostych, nowoczesnych mebli (łóżko, komoda, szafki nocne), pełniących w sypialni wyłącznie użyteczną rolę. Wyjątkowy klimat wnętrza to zasługa wielu subtelnych elementów, takich jak choćby „wędrujący”, florystyczny motyw ozdobny.

Wyrafinowany wzór wiszących w oknie zasłonek, starannie odrysowano, a następnie – przy pomocy szablonu – namalowano na śliwkowej płaszczyźnie za łóżkiem. Ten sam motyw został też powtórzony w postaci subtelnego, kwiatowego ornamentu na przeciwległej ścianie.

Innym ciekawym pomysłem jest wyłożona szkłem, podświetlona nisza w ścianie za wezgłowiem łóżka. Wieczorami, po włączeniu świetlówek, staje się źródłem delikatnego, nastrojowego światła.

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA