W niszy nad łóżkiem umieszczono świetlówki, dzięki czemu, wieczorami, z wnęki sączy się nastrojowe, intymne światło. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

W niszy nad łóżkiem umieszczono świetlówki, dzięki czemu, wieczorami, z wnęki sączy się nastrojowe, intymne światło. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Sypialnia w fioletach. Kobieca i pełna uroku

Przeciągać się jak kot, ziewać bezkarnie raz po raz, skrapiać się perfumami, swawolić godzinami, otwierać w łóżku butelkę rieslinga... Tylko w sypialni takiej jak ta.

Małżeńska, zaaranżowana w zmysłowych barwach fuksji i fioletu, nawiązująca do stylu glamour sypialnia, była wielkim marzeniem pani domu. Na jej życzenie wprowadzono tu właśnie taką, mocno buduarową kolorystykę, a także dużą ilość tkanin: przejrzyste, ozdobne zasłonki, przytulną narzutę na wielkie łóżko oraz dywan z wysokim, miękkim włosem. Ukoronowaniem pałacowej konwencji stał się wspaniały żyrandol z połyskliwymi kryształkami.

Meble są tylko tłem w tej sypialni

A wszystko to na tle prostych, nowoczesnych mebli (łóżko, komoda, szafki nocne), pełniących w sypialni wyłącznie użyteczną rolę. Wyjątkowy klimat wnętrza to zasługa wielu subtelnych elementów, takich jak choćby „wędrujący”, florystyczny motyw ozdobny.

Wyrafinowany wzór wiszących w oknie zasłonek, starannie odrysowano, a następnie – przy pomocy szablonu – namalowano na śliwkowej płaszczyźnie za łóżkiem. Ten sam motyw został też powtórzony w postaci subtelnego, kwiatowego ornamentu na przeciwległej ścianie.

Innym ciekawym pomysłem jest wyłożona szkłem, podświetlona nisza w ścianie za wezgłowiem łóżka. Wieczorami, po włączeniu świetlówek, staje się źródłem delikatnego, nastrojowego światła.

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • domartstyl-pl, 2012-09-27 09:10:15

  a my uwielbiamy te kolory.. :) tajemnicze
 • taka jedna, 2011-07-06 16:51:27

  Za ciemno i ponuro; mimo że lubię te barwy. Gdyby choć sufit był jasny i jasne, półprzezroczyste zasłony/rolety - wnętrze stałoby się bardzie przyjazne.
 • nowy, 2009-05-13 13:34:33

  Półka nad łóżkiem jest rzeczywiście przednim pomysłem, jednak gdy położe tam książkę, to muszę ją czytać przy lampce - takiego oświetlenia mi tu brakuje. Łóżko jest wszak do wszystkiego...
 • średnio , 2009-04-30 22:28:10

  też myślę że te kolory tutaj nie pasują, myślę że powinny być jasne ponieważ wnętrze jest małe, przeszkadza mi również ten żyrandol
 • Kasia83, 2009-03-30 20:46:05

  Forma wnętrza całkiem przyjazna i praktyczna - szczególnie ta półka nad łóżkiem, ale dlaczego te kolory? A może to tylko moja awersja :)

POLECAMY W SERWISACH