Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Niewątpliwie najpiękniejszym meblem jest tu toaletka o wyjątkowo kunsztownej formie, z rzeźbionymi nóżkami, praktyczną szufladką i ozdobnym lustrem – całość w odcieniu starego srebra. Fot. Bartosz Jarosz.

Niewątpliwie najpiękniejszym meblem jest tu toaletka o wyjątkowo kunsztownej formie, z rzeźbionymi nóżkami, praktyczną szufladką i ozdobnym lustrem – całość w odcieniu starego srebra. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 21 paź 2011 12:00 (aktualizacja: 27 gru 2013 10:32)

Sypialnia z indyjskim akcentem

Bajeczne meble i równie bajeczne obrazy, w towarzystwie minimalistycznych detali - jak widać, można bardzo zgrabnie połączyć orientalne fascynacje, z użyteczną na co dzień nowoczesnością.

Właściciele sypialni to ludzie zakochani w kulturze Indii, nic więc dziwnego, że ich najbardziej prywatne w domu wnętrze, przesiąknięte jest magicznym klimatem Dalekiego Wschodu. Niewątpliwie najpiękniejszym meblem jest tu toaletka o wyjątkowo kunsztownej formie, z rzeźbionymi nóżkami, praktyczną szufladką i ozdobnym lustrem - całość w odcieniu starego srebra. Do towarzystwa ma równie urokliwy, zdobiony kolorowymi kamieniami indyjski kuferek, a także kolorowe, wysokie szafeczki, pełniące rolę szafek nocnych. W oknie zawieszono zmysłowe, lejące się zasłony, na łóżko rzucono orientalne poduszki, a tej nieco baśniowej całości dopełnia tajemniczy obraz Tomasza Sętowskiego.

Za jedną ze ścian sypialni znajduje się nieduża łazienka, na rzecz której pomniejszono dość obszerną szafę (dzięki czemu w stworzonej w łazience niszy można było zamontować umywalkę). Na powstałej w ten sposób szarej, przecieranej, jakby betonowej ścianie, od strony sypialni zawieszono okrągłe, przypominające bulaj lustro - jego srebrzysta rama ładnie harmonizuje z ozdobną toaletką. Zastosowano też bardzo ciekawe rozwiązanie: w ścianę wstawiono długie, pionowe okienko, które będąc efektowną dekoracją, zarazem doświetla pozbawioną okna łazienkę.

PROJEKTANT

Małgorzata Stachowiak

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA