Dzięki dwóm, wysokim oknom, sypialnia jest bardzo jasna. By jednak zachować tu intymny nastrój, zawieszono w nich długie, ciężkie zasłony, z tej samej tkaniny, co narzuta na łóżko.  Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Dzięki dwóm, wysokim oknom, sypialnia jest bardzo jasna. By jednak zachować tu intymny nastrój, zawieszono w nich długie, ciężkie zasłony, z tej samej tkaniny, co narzuta na łóżko. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Sypialnia z temperamentem

Stylowy, klimatyczny buduar, nieco w stylu słynnej pani Dulskiej. Intymne wnętrze pulsujące gorącymi barwami, pełne subtelnych, zmysłowych detali. Można by tu leniuchować całymi dniami.

Piękny, głęboki kolor rzuca się w oczy już od progu. Szlachetne bordo całkowicie zawładnęło sypialnią, zajmując jej „strategiczne” strefy: ścianę z oryginalną, kaligraficzną tapetą, stojące przy niej wielkie łoże, przykryte atłasową narzutą czy wykonane z tej samej tkaniny, długie zasłony w oknach. Bordowy kolor mają także wiszące pod sufitem lampy oraz małe, opiekuńcze aniołki nad wezgłowiem łóżka. Taka kolorystyka podnosi temperaturę wnętrza o kilka stopni, a uzupełniona o przytulny odcień pozostałych ścian (écru) oraz ciepłe drewno mebli, podłogi i garderobianych drzwi, sprawia, że klimat staje się naprawdę gorący. Spory metraż i znaczna wysokość wnętrza (mieszkanie znajduje się w starej kamienicy) dodają mu pewnego dostojeństwa, a zarazem zapewniają przyjemną i wygodną do odpoczynku przestrzeń, w której znalazło się miejsce zarówno na ciekawie umiejscowioną garderobę, jak i na subtelne, bardzo klimatyczne detale.

To wnętrze nowoczesne, ale z wieloma „smaczkami”, których formy wyraźnie nawiązują do przeszłości, jak choćby komoda, stojący na niej stary telefon czy lampka ze złoconą nóżką. Sypialnia została zaprojektowana dla dwóch osób, co podkreślono podczas aranżacji całości, większość elementów została bowiem zdublowana. Po obu stronach łóżka stanęły takie same szafki nocne, z takimi samymi lampkami, a nad głowami śpiących zawisły aniołki. Każde z małżonków ma też własną garderobę, do której prowadzą identyczne, drewniane drzwiczki. Nawet okna są dwa. W ciągu dnia zasłonięte długimi zasłonami (dekoracyjnie opadającymi na podłogę), dzięki czemu w sypialni stale panuje nastrojowy półmrok.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • taka jedna, 2011-07-06 18:33:35

    Świetny pomysł z tymi drzwiami do garderoby - nigdzie podobnego nie widziałam! Jedyne, co mnie razi w tym wystroju, to szklane drzwi - kompletnie nie pasują do całości... Ale ogólnie przytulny pokój i zaskakujący :)
  • motor, 2009-04-17 09:39:48

    rewelacyjna tapeta na ścianie, bardzo mi leży

POLECAMY W SERWISACH