Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wszelkie elementy wyposażenia pokoju zostały idealnie do siebie dobrane. Drewniane żaluzje, przesłaniające okna, dzięki słonecznemu światłu, nabierają lekko różowego zabarwienia. Fot. Bartosz Jarosz.

Wszelkie elementy wyposażenia pokoju zostały idealnie do siebie dobrane. Drewniane żaluzje, przesłaniające okna, dzięki słonecznemu światłu, nabierają lekko różowego zabarwienia. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 09 lut 2014 17:44)

Szafa w sypialni: dodatkowa przestrzeń do przechowywania

„Botaniczny” charakter sypialni udało się uzyskać za sprawą dwóch kolorów, które, zestawione ze sobą, nad wyraz dobrze się komponują. Orchidee i soczysta zieleń. Takie połączenie przywodzi na myśl... piknik na łonie natury!

Niewielki metraż sypialni nie musi ograniczać wyobraźni podczas projektowania wnętrza. Standardowy mebel to łóżko, najlepiej szerokie, z wygodnym materacem. Jeśli jesteśmy zwolennikami naturalnych materiałów, możemy otoczyć się drewnianymi sprzętami (łóżko, szafa, nocne stoliki), najlepiej z wyraźnym usłojeniem.

A jeśli mamy ochotę na mocne barwy, śmiało, pozwólmy sobie na kolorystyczne szaleństwo, właśnie w sypialni. Bo czyż nie wspaniale jest budzić się w otoczeniu zieleni, tak soczystej, że w pokoju niemal czuć zapach świeżo skoszonej trawy?

Pierwszą rzeczą, na jakiej wyostrzamy wzrok, po długiej wędrówce w świecie snów, jest gruba, pikowana w kwadraty narzuta na łóżko.

Sypialnia w czerwieni

Smaczne kolory dwóch mięciutkich poduszek – w najpiękniejszym odcieniu amarantowej czerwieni, jeszcze bardziej „stawiają nas na nogi”. To właśnie kolor w tym wnętrzu odgrywa pierwszoplanową rolę. Drewniane żaluzje, każdego ranka wpuszczają do środka promienie słońca, które w jednej chwili wypełniają niewielką przestrzeń pokoju.

Jeszcze moment... leniwie przeciągamy się w ciepłej pościeli, ale mocna dawka orzeźwiających barw sprawia, że z ochotą wstajemy z łóżka i kierujemy się w stronę łazienki. Zaraz!... Po drodze musimy przecież zajrzeć do szafy...

Przepastna szafa, zajmująca całą powierzchnię ściany, odsłania swoją zawartość. Jeszcze na wpół senni sięgamy po... szorty i tenisówki! Ostatni rzut oka na ulubiony pokój... i już nas nie ma. Piknik! A po intensywnym dniu, znowu nasza ulubiona sypialnia, już o zmroku.

Nastrojowe światło lamp dodaje dobrze znanym kolorom głębi i siły wyrazu. Wtulając nos w pachnącą świeżością pościel jeszcze raz przeżywamy emocjonujący dzień. I powoli odpływamy w niebyt...

PROJEKTANT

Sylwia Erol

iD3 Sylwia Erol

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA