Szara sypialnia. Projekt: Maria Biegańska, arch. Ewelina Pik. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Szara sypialnia. Projekt: Maria Biegańska, arch. Ewelina Pik. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
27 sie 2017 08:59

Szara sypialnia: 15 pomysłów z polskich domów

Dziś podpowiadamy jak urządzić sypialnię w szarościach tak, aby wyglądała efektownie i stylowo? Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, w której prezentujemy 15 pięknych realizacji.

Szary może kojarzyć nam się ze smutkiem i melancholią, jednak nic bardziej mylnego. W zestawieniu z czarno-białymi dodatkami lub podkreślony pastelami doskonale sprawdzi się w przestrzeni sypialni. Modny obecnie styl minimalistyczny sprawił, że szarości nabrały więcej elegancji i zaczęły odgrywać bardzo istotną rolę w kolorystyce wnętrz.

Dodajemy kontrasty

Jeśli nie boimy się nowoczesnych aranżacji możemy szarość w sypialni połączyć z bielą i czernią. Ciemnoszare ściany doskonale podkreślą jasne meble – białe lub w odcieniu drewna. Całość możemy uzupełnić delikatną firaną i czarnym, puszystym dywanem.

W takim wystroju idealnie odnajdą się ciekawe elementy dekoracyjne, np. nocne lampki lub żyrandol o atrakcyjnym designie, oryginalna kompozycja biało-czarnych zdjęć nad wezgłowiem łóżka, czy też modne ostatnio plakaty z motywującymi cytatami.

Szare ściany mogą wydawać się kontrowersyjnym rozwiązaniem, szczególnie dla zwolenników ciepłych odcieni w sypialni. Jednak wbrew obawom kolor ten jest bardzo kojący, wycisza nasze myśli i pozwala w pełni odpocząć. Osoby, które nie chcą stosować mocno nasyconej barwy, mogą pomalować ściany na średnio intensywny odcień szarości.

Łączymy szary z pastelami

Innym rozwiązaniem na zastosowanie szarości w sypialni jest połączenie ich z subtelnymi pastelami – różem, miętą czy beżem. Dzięki temu przełamiemy surowy odcień ścian wprowadzając delikatny akcent kolorystyczny.

Pastele mogą przyjąć różną formę: od firan, poprzez pościel i narzutę, aż po bardzo efektowne i popularne ostatnio dekoracyjne pompony z tiulu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH