Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Meble zostały tu ograniczone do minimum. Oprócz łóżka znalazło się tu jeszcze tylko miejsce na robioną na zamówienie szafę ze stali szlifowanej, z wmontowanymi płaszczyznami czarnego szkła. Fot. Tomek Markowski.

Meble zostały tu ograniczone do minimum. Oprócz łóżka znalazło się tu jeszcze tylko miejsce na robioną na zamówienie szafę ze stali szlifowanej, z wmontowanymi płaszczyznami czarnego szkła. Fot. Tomek Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 27 gru 2013 11:00)

Szarość oswojona

Prawdziwe wyzwanie dla projektanta i mieszkańców – sypialnia zaaranżowana głównie w odcieniach szarości. Z ocieplającą plamą pomarańczowego koloru. Wyrafinowana i supermodna!

Kolorowe sny w szarej sypialni? Jak najbardziej. Im mniej intensywnych bodźców przed zaśnięciem, tym efektywniej pracuje nocą wyobraźnia. Dobrze o tym wiedzą właściciele sypialni, konsekwentnie urządzonej w antracytowych i siwych barwach. Stalowe łóżko zostało przykryte szarą narzutą, w oknie zawisła gruba, szara roleta. Obszerną szafę i parapet pod oknem wykonano z oryginalnej, szczotkowanej stali, przypominającej zebraną w fałdy, połyskliwą, srebrzystą tkaninę. Na szarej ścianie umieszczono powiększone do maksymalnych rozmiarów, wakacyjne zdjęcie gospodarzy.

Nietypowa fototapeta ma oczywiście czarno-biało-szary kolor. Szarej całości dopełniają nowoczesne, hightechowe lampki oraz szklane i stalowe detale. Całość mogłaby być nieco zbyt chłodna, gdyby nie kilka elementów, których zadaniem było ocieplenie tego stworzonego do intymności i relaksu wnętrza. Ściana przy oknie została pomalowana na jaskrawy, pomarańczowy kolor, który stał się ciekawym kontrastem dla dominującego tu koloru. Podłogę – wyłożono przytulnym bambusem. Ciepły, piaskowy odcień parkietu został powielony na rozsuwanych drzwiach, prowadzących do łazienki. Za nimi zaczyna się przestrzeń, która od początku do końca, została stworzona z samych szarości.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA