Meble zostały tu ograniczone do minimum. Oprócz łóżka znalazło się tu jeszcze tylko miejsce na robioną na zamówienie szafę ze stali szlifowanej, z wmontowanymi płaszczyznami czarnego szkła. Fot. Tomek Markowski.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Meble zostały tu ograniczone do minimum. Oprócz łóżka znalazło się tu jeszcze tylko miejsce na robioną na zamówienie szafę ze stali szlifowanej, z wmontowanymi płaszczyznami czarnego szkła. Fot. Tomek Markowski.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Szarość oswojona

Prawdziwe wyzwanie dla projektanta i mieszkańców – sypialnia zaaranżowana głównie w odcieniach szarości. Z ocieplającą plamą pomarańczowego koloru. Wyrafinowana i supermodna!

Kolorowe sny w szarej sypialni? Jak najbardziej. Im mniej intensywnych bodźców przed zaśnięciem, tym efektywniej pracuje nocą wyobraźnia. Dobrze o tym wiedzą właściciele sypialni, konsekwentnie urządzonej w antracytowych i siwych barwach. Stalowe łóżko zostało przykryte szarą narzutą, w oknie zawisła gruba, szara roleta. Obszerną szafę i parapet pod oknem wykonano z oryginalnej, szczotkowanej stali, przypominającej zebraną w fałdy, połyskliwą, srebrzystą tkaninę. Na szarej ścianie umieszczono powiększone do maksymalnych rozmiarów, wakacyjne zdjęcie gospodarzy.

Nietypowa fototapeta ma oczywiście czarno-biało-szary kolor. Szarej całości dopełniają nowoczesne, hightechowe lampki oraz szklane i stalowe detale. Całość mogłaby być nieco zbyt chłodna, gdyby nie kilka elementów, których zadaniem było ocieplenie tego stworzonego do intymności i relaksu wnętrza. Ściana przy oknie została pomalowana na jaskrawy, pomarańczowy kolor, który stał się ciekawym kontrastem dla dominującego tu koloru. Podłogę – wyłożono przytulnym bambusem. Ciepły, piaskowy odcień parkietu został powielony na rozsuwanych drzwiach, prowadzących do łazienki. Za nimi zaczyna się przestrzeń, która od początku do końca, została stworzona z samych szarości.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Megik, 2010-07-09 15:07:15

    wymarzone mieszkanko :) pięknie!
  • Kasia83, 2009-03-30 20:57:06

    och nie, szary i pomarańczowy razem w sypialni to chyba zbyt odważne połączenie. Przynajmniej dla mnie

POLECAMY W SERWISACH