Świeże kwiaty i gorąca, zmysłowa czerwień - oto coś dla osób, lubiących się w łóżku trochę dłużej 

powylegiwać i śnić o przyjemnych rzeczach. Zwłaszcza w tak imponującym rozmiarami i urodą łóżku! Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Świeże kwiaty i gorąca, zmysłowa czerwień - oto coś dla osób, lubiących się w łóżku trochę dłużej powylegiwać i śnić o przyjemnych rzeczach. Zwłaszcza w tak imponującym rozmiarami i urodą łóżku! Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 wrz 2011 11:01

Tajemniczy ogród

Zaaranżowana w sypialni oranżeria, okazała się nie tylko świetnym pomysłem, ale i niebanalnym sposobem na zagospodarowanie niewygodnych, ściennych skosów. Duża niespodzianka czekałaby każdego, kto miałby okazję zajrzeć do tej sypialni, bowiem sporą jej część zajmuje oszklona oranżeria.

Zielona, bujna roślinność stanowi piękną dekorację, a zarazem ciekawie ożywia wnętrze. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że prywatny ogródek miał przede wszystkim odwrócić uwagę od trudnych do zaadaptowania skosów. Podłoże dla ogrodu stworzyły donice z płyty OSB, w środku wyłożone folią izolacyjną i wypełnione ziemią. W ziemi dodatkowo zamontowano oprawy gruntowe, dające niezwykły efekt świetlny, a dzięki znajdującemu się w oranżerii okienku, rośliny mają stały dopływ tak potrzebnego im, naturalnego światła. Ścianki wyłożono płytkami w kolorze piaskowca (Stegu). Trzy tonacje kolorystyczne współzawodniczą ze sobą o uwagę użytkowników sypialni. Pierwszy to odcień drewna, pojawiającego się na ścianach (w postaci laminatu) i podłodze (panele z serii Wood-o-cork Orient, Wicanders). Drugi to mocny, śmiały akcent - soczysta czerwień na suficie, której "odbiciem" wydaje się być czerwona narzuta i poduszki, przykrywające łóżko.

Ostatnim, równie efektownym elementem, jest kolor srebrzystostalowy, prowadzony tu za sprawą niebanalnej komody z laminatu (Abet Laminati), rolet w oknach oraz umieszczonych po obu stronach łóżka, połyskujących szklanych drzwi z dekorami w formie kółek. Całość jest elegancka i nowoczesna. Świeże kwiaty i gorąca, zmysłowa czerwień - oto coś dla osób, lubiących się w łóżku trochę dłużej powylegiwać i śnić o przyjemnych rzeczach. Zwłaszcza w tak imponującym rozmiarami i urodą łóżku! Wygodny i duży mebel do spania był zresztą jednym z głównych priorytetów przy aranżacji wnętrza. Jego gabaryty zostały dodatkowo podkreślone poprzez olbrzymie "wezgłowie" na ścianie nad łóżkiem. Do jego stworzenia wykorzystano dekoracyjny laminat (Abet Laminati), sprytnie imitujący fakturę prawdziwego drewna. Warto zwrócić uwagę na zastosowane w sypialni oświetlenie. Oprócz dekoracyjnego światła, łagodnie sączącego się z oranżerii, zastosowano tu przede wszystkim oszczędne w formie, rozmieszczone w różnych miejscach klosze z bezbarwnego szkła (Esedra) oraz dwie dyskretne lampy wiszące (Fabbian)

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • venus-meble-eu, 2012-08-09 17:04:02

    pomysł świetny :) oby wiecej takich :)
  • Kaśka, 2011-09-27 16:02:40

    Fajne byłoby takie duże terrarium, w środku jakiś pyton albo inny gekon :D Dodatki też są fajne, kilka z nich widziałam na decorneo

POLECAMY W SERWISACH