Chłodny minimalizm równoważą starannie dobrane dodatki Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Chłodny minimalizm równoważą starannie dobrane dodatki Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
10 gru 2010 10:09

Temperatura betonu

Industrialny charakter sypialni to przede wszystkim zasługa ściany z surowego, zacieranego betonu, będącej ważną dominantą wnętrza. To wrażenie dodatkowo potęguje nowoczesne, hi-techowe oświetlenie, pełniące tu raczej użyteczną, niż nastrojową rolę.

Chłodny efekt został złagodzony nieco zaskakującym, w takim otoczeniu, łóżkiem - z kutego żelaza, z niezwykle ozdobną, romantyczną ramą. Ale taki wybór przestaje dziwić, gdy dostrzeże się i inne elementy, dodające wnętrzu ciepła i nieco tajemniczego, orientalnego klimatu: zwiewną firanę typu "spaghetti" czy przywieziony z podróży do Maroka dywan, rzucony na elegancki, ciemny parkiet. Ściana na przeciwko łóżka została pomalowana na czarno.

Ciemny kolor stał się doskonałym tłem dla ekspozycji oprawionych w oszczędne antyramy i podświetlonych halogenami na stalowych linkach, plakatów filmowych, teatralnych i muzycznych. Plakaty, będące zaledwie wycinkiem większej kolekcji, odgrywają znaczącą rolę w budowaniu klimatu wnętrza. Sypialnia to także miejsce, w którym można pracować. Pod czarną ścianą ustawiono proste biurko, pełniące również rolę podręcznej biblioteczki i - dzięki tafli lustra - niezbędnej w kobiecej sypialni, toaletki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • fresh form studio, 2011-06-25 19:25:37

    piękne łóżko:)

POLECAMY W SERWISACH