Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Dobra książka przy rozproszonym świetle lamp zapewnia relaks po długim u męczącym dniu w pracy. Fot. Tomasz Markowski.

Dobra książka przy rozproszonym świetle lamp zapewnia relaks po długim u męczącym dniu w pracy. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 16 sty 2013 11:58 (aktualizacja: 27 gru 2013 12:40)

Urok orchidei

Kreując sypialnianą przestrzeń ważna jest pamięć o subtelnych szczegółach, wyróżniających wnętrze spośród innych pomieszczeń domowych i umilających wypoczynek po długim i męczącym dniu. Tutaj w głównej mierze zadbała o to pani domu.

Centralnym punktem wnętrza jest duże i komfortowe łóżko, przykryte orchideową narzutą. Dobór nasyconej kolorystyki nakrycia oraz umiejscowienie tego głównego elementu wypoczynkowego nie pozostawia wątpliwości o przeznaczeniu pomieszczenia – jest to z pewnością sypialnia. Aranżacja przestrzeni to kontynuacja stylistyki panującej w całym domu, wzbogacona o ciekawe i subtelne detale. Umeblowanie jest spokojne, ale wyraziste.

Znajdują się tutaj rzeczy niezbędne i najważniejsze dla właścicieli. Przemysłowa, jesionowa mozaika i ciemne laminowane szafki, to trafnie dobrany kontrast, dodający wnętrzu dynamiki. Pomostem łączącym, a jednocześnie łagodzącym obie barwy, jest niewielki kredens pełniący obecnie rolę praktycznej skrytki na osobiste drobiazgi. Podobny zabieg zastosowano na popielatej ścianie i białym suficie, gdzie kontrast stopniują obrazy z kwiecistym motywem. Całe pomieszczenie jest bardzo jasne, do czego przyczyniają się w głównej mierze niewielkie, ale mocne lampki halogenowe. Dodatkiem umilającym wypoczynek, jest dobra powieść czytana przy świetle kubikowej lampy i klasyczna muzyka sącząca się ze sprzętu grającego.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA