Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Specjalnie do tego wnętrza zaprojektowano garderobę ze szklanymi drzwiami, obłożoną szerokim pasem drewna. Fot. Monika Filipiuk.

Specjalnie do tego wnętrza zaprojektowano garderobę ze szklanymi drzwiami, obłożoną szerokim pasem drewna. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 23 gru 2013 13:00)

Uszczypnij mnie kochanie

Pobudka w tej sypialni może przynieść miłe zaskoczenie... Do tego tak duże, że ktoś obok będzie nas musiał przekonać, że to nie sen.

Aura luksusu to wstęp do wrażeń, które funduje sypialnia. Jest tu mięciutko, elegancko, przytulnie i zacisznie. Oaza odpoczynku, marzeń, ucieczki od świata zewnętrznego. Arch. Julita Chrząstek konsekwentnie zastosowała w aranżacji wyciszające tonacje brązów i złota. Balansowanie wśród ciepłych kolorów, nie jest wcale nudne czy mdłe, gdyż wzbogacono je o blask i różnorodność faktur użytych tu materiałów.

Centralnym sprzętem w sypialni jest małżeńskie łoże. Wykonano je na zamówienie w komplecie z szafkami nocnymi z drewna wengé. Do mebli zostały dobrane wszystkie pozostałe elementy wyposażenia. Z mieniących się starym złotem i brązami tkanin uszyto narzutę na łóżko, poduszki, a także rolety. Dekoracja okna to mocny element aranżacji – zdecydowana, nieco „ciężka”, dzięki czemu nie wpuszcza promieni słonecznych i buduje intymną atmosferę.

Za przytulną aurę odpowiada również oświetlenie. Zastosowano tu różnego rodzaju lampy. Świetlówki w zagłówku łóżka (do wieczornej lektury), a także oświetlenie górne, lampy stojące i rząd halogenów nad garderobą. Można więc, w zależności od potrzeb, zaaranżować różne sceny świetlne. Przytulność i miękkość, które są tak cenne w tym wnętrzu, uzyskano za sprawą rozesłanych warstwowo na drewnianej podłodze, dwóch dywanów: jasnego – gładkiego, a na nim, ciemnego „włochacza”. Delikatne światło wydobywa blask tkanin i sprawia, że piękny ornament na tapecie wydaje się być jeszcze bardziej dekoracyjny!

PROJEKTANT

Julita Chrząstek

Insideout Studio

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA