Specjalnie do tego wnętrza zaprojektowano garderobę ze szklanymi drzwiami, obłożoną szerokim pasem drewna. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Specjalnie do tego wnętrza zaprojektowano garderobę ze szklanymi drzwiami, obłożoną szerokim pasem drewna. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Uszczypnij mnie kochanie

Pobudka w tej sypialni może przynieść miłe zaskoczenie... Do tego tak duże, że ktoś obok będzie nas musiał przekonać, że to nie sen.

Aura luksusu to wstęp do wrażeń, które funduje sypialnia. Jest tu mięciutko, elegancko, przytulnie i zacisznie. Oaza odpoczynku, marzeń, ucieczki od świata zewnętrznego. Arch. Julita Chrząstek konsekwentnie zastosowała w aranżacji wyciszające tonacje brązów i złota. Balansowanie wśród ciepłych kolorów, nie jest wcale nudne czy mdłe, gdyż wzbogacono je o blask i różnorodność faktur użytych tu materiałów.

Centralnym sprzętem w sypialni jest małżeńskie łoże. Wykonano je na zamówienie w komplecie z szafkami nocnymi z drewna wengé. Do mebli zostały dobrane wszystkie pozostałe elementy wyposażenia. Z mieniących się starym złotem i brązami tkanin uszyto narzutę na łóżko, poduszki, a także rolety. Dekoracja okna to mocny element aranżacji – zdecydowana, nieco „ciężka”, dzięki czemu nie wpuszcza promieni słonecznych i buduje intymną atmosferę.

Za przytulną aurę odpowiada również oświetlenie. Zastosowano tu różnego rodzaju lampy. Świetlówki w zagłówku łóżka (do wieczornej lektury), a także oświetlenie górne, lampy stojące i rząd halogenów nad garderobą. Można więc, w zależności od potrzeb, zaaranżować różne sceny świetlne. Przytulność i miękkość, które są tak cenne w tym wnętrzu, uzyskano za sprawą rozesłanych warstwowo na drewnianej podłodze, dwóch dywanów: jasnego – gładkiego, a na nim, ciemnego „włochacza”. Delikatne światło wydobywa blask tkanin i sprawia, że piękny ornament na tapecie wydaje się być jeszcze bardziej dekoracyjny!

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • taka jedna, 2011-07-06 16:17:14

  Mimo dużej przestrzeni i niewielkiej liczby mebli wnętrze wydaje się zagracone. Wiadomo, że sypialnia może być nieco "ciężka", ale tu jest niemal klaustrofobicznie jak dla mnie. Ciemny sufit i te rolety na oknach zagracają pomieszczenie.
 • gabilla, 2009-10-18 13:44:57

  przeniosę chociaż część do mojego domu, chciałabym wiedzieć co jest na ścianach?
 • kaes25, 2009-08-12 14:36:40

  zainspirowana tą aranżacją postanowiłam przenieść ją do mojej rzeczywistości. muszę przyznać, że wyszło OSZAŁAMIAJĄCO -- sypialnia jest najpiękniejszym pomieszczeniem w moim mieszkaniu.

  dzięki za takie pomysły :)
 • nowy, 2009-05-25 20:08:31

  Faktura baldachimu przenosi do innego świata.... to chyba najbardziej ekskluzywna sypialnia wśród prezentowanych na portalu...
 • zyndram, 2009-02-16 08:17:20

  można szczypać w takiej sypialni,

POLECAMY W SERWISACH