Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W sypialni znalazły się tylko niezbędne meble: proste łóżko z nocnym stolikiem, wykonane z szarego mdf-u dwie szafy, wieszaki na ubrania oraz krzesło. Fot. Bartosz Jarosz.

W sypialni znalazły się tylko niezbędne meble: proste łóżko z nocnym stolikiem, wykonane z szarego mdf-u dwie szafy, wieszaki na ubrania oraz krzesło. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00

Wystrój inspirowany minimalizmem: sypialnia ascety

W tak stonowanym wnętrzu nic nie przeszkadza i nie rozprasza uwagi. Sypialnię można by nawet uznać za wnętrze ascety, gdyby nie kilka istotnych detali.

Maksymalne otwarcie niewielkiej przestrzeni – takie było założenie przy tworzeniu sypialni. W jego realizacji pomogło ciekawe i sprytne rozwiązanie – zainstalowanie w dwóch ściankach wnętrza, szklanych drzwi przesuwanych. Dzięki temu, pomieszczenie można w dowolnej chwili zamknąć lub otworzyć, manipulując jego wielkością.

Dekoracyjne drzwi, wykonane z pasów mlecznego i brązowego szkła, z jednej strony otwierają się na kuchnię, a z drugiej – na dzienną część mieszkania. Elementem, który ładnie i nieprzypadkowo z nimi współgra jest pas mlecznego szkła umieszczony w brązowym zagłówku łóżka. Paleta zastosowanych barw również nie jest przypadkowa. W pewnym sensie oddaje bowiem, uporządkowany i spokojny charakter gospodarza, który po pracy nie ma chęci na żadne „szaleństwa”.

Stąd obecność szlachetnych szarości w gołębim odcieniu, które pojawiły się na ścianach i meblach, przyjemne beże oraz ciepłe i chłodniejsze brązy. Całość jest nowoczesna i minimalistyczna, ale nie można nie dostrzec pewnych nostalgicznych nawiązań do przeszłości: stylowych wieszaków czy długich, ułożonych w fałdy zasłon. W oszczędnie urządzonej, ale przytulnej sypialni, ciekawie prezentują się też stonowane, starannie oprawione grafiki, które zawieszono na ścianach.

PROJEKTANT


Katarzyna Żukowska

Żukowska wnętrza

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA