Lustro w łazience. Na zdjęciu: produkty z serii Vigour white

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Lustro w łazience. Na zdjęciu: produkty z serii Vigour white
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
29 wrz 2017 13:36

Lustro w łazience - 12 ciekawych pomysłów

Lustro to nieodłączny element wystroju łazienki. Poza funkcją czysto praktyczną pełni też ważną rolę dekoracyjną.

Lustro jest nieodzownym elementem każdej łazienki. Jest tak samo ważne jak pozostałe wyposażenie: płytki, wanna, umywalka, czy muszla wc. Więc jakie lustro w łazience jest nam potrzebne?

Zależy, czy jest to łazienka dla całej rodziny, czy jest to tylko gościnne wc. Wybór luster do łazienki jest ogromny. Dlatego musimy określić, jaką rolę będzie pełniło w naszej łazience. Czy będzie to funkcja praktyczna – lustro nad umywalką, w którym będzie możne wygodnie się przejrzeć, czy ma być też ciekawym elementem aranżacji wnętrza?

Praktyczna rola lustra

Najważniejszą funkcją lustra w łazience jest zapewnienie możliwości dokładnego przejrzenia się. Dlatego powinno być ono umieszczone na takiej wysokości i mieć taki rozmiar, by wszyscy korzystający z niego mogli swobodnie się w nim przejrzeć. Pamiętajmy też o właściwym oświetleniu lustra, zwłaszcza w łazience bez dostępu światła dziennego.

Jak zamocować lustro?

Kolejne pytanie dotyczy sposobu zamocowania lustra. Możemy wkleić lustro w płytki, zrobione na podany wymiar, lub zawiesić gotowe lustro w ramie. Wklejenie lustra w łazience jest jednak wygodniejsze, gdyż gwarantuje nam potrzebny wymiar, zwłaszcza przy dużych różnicach wzrostu poszczególnych domowników. By takie lustro było również dekoracyjne wystarczy, że zadbamy o fazowane brzegi.

Lustro wklejane również dobrze się sprawdzi w łazience z umywalką pod skosem – lustro zamówione u szklarza dokładnie wypełni nam przestrzeń pod skosem, który stanie się mniej widoczny i unikniemy skośnego docinania płytek. Pamiętajmy też, że wklejając duże lustro na ścianę mamy możliwość zamontowania pod nim specjalnej maty grzewczej, która zapobiegnie jego parowaniu podczas kąpieli.

Lustro jako dekoracja

Jeśli mamy małą łazienkę, lustro będzie pełniło w niej ważną rolę optycznego powiększenia przestrzeni. Ciekawym pomysłem jest zamontowanie lustra na całej ścianie za umywalką. Wtedy nie dość, że każdy swobodnie przejrzy się w takim lustrze, to łazienka będzie wydawała się dwa razy większa.

Na etapie projektowania łazienki warto zadać sobie pytanie: jakie lustro będzie najlepsze? Małe czy duże, w ramie czy bez ramy, lustro wbudowane w płytki czy zawieszone? W naszej galerii znajdziecie aż 20 ciekawych propozycji na lustro w łazience – wszystkie prosto z polskich domów.