Szybkie przygotowywanie potraw świątecznych. Fot. Samsung

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Szybkie przygotowywanie potraw świątecznych. Fot. Samsung
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
05 kwi 2017 12:46

Jak przygotować wielkanocne potrawy 2 razy szybciej

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a tym samym w wielu domach rozpoczyna się czas planowania świątecznego menu. Jak co roku, wiąże się z tym również mnóstwo czasu spędzonego w kuchni przy przygotowywaniu tradycyjnych polskich potraw.

Czy można jednak skrócić nieco czas przebywania w kuchni? Z pomocą przychodzą nam nowe technologie, które mogą pomóc nam przy świątecznych przygotowaniach.

2 razy szybsze pieczenie

Pasztet, schab ze śliwką, a przede wszystkim wielkanocne baby to popularne przysmaki na wielu polskich stołach. Te potrawy wymagają też długiego przygotowania oraz czasu spędzonego w piekarniku. Teraz dzięki funkcji Dual Cook możesz piec dwie potrawy jednocześnie bez obawy, że ich zapachy się przenikną. Wnętrze piekarnika można podzielić na dwie niezależne komory i ustawić w nich różne tryby i temperatury pieczenia.

To rozwiązanie pozwala na skrócenie czasu pieczenia potraw o połowę, ponieważ nie musisz czekać, aż upiecze się jedna potrawa, by włożyć drugą. Chcesz przygotować dużą pieczeń – wystarczy, że usuniesz separator i masz jedną dużą komorę piekarnika do wykorzystania.

Kilka dań za jednym razem

Zupy, sosy czy dodatki na ciepło wymagają nie tylko dużej liczby garnków, ale i odpowiednio dużej powierzchni grzewczej, która zdoła je wszystkie pomieścić. Płyta indukcyjna z dużą, otwartą powierzchnią Flex Zone została stworzona do gotowania kilku potraw jednocześnie. Pomieści naczynia o różnych rozmiarach i kształtach, nawet tych niestandardowych. Możesz więc gotować kilka potraw jednocześnie, oszczędzając czas i energię elektryczną, ponieważ płyta użyje mocy tylko w miejscu, w którym stoi garnek, bez strat energii.

Kuchenka mikrofalowa do zadań specjalnych

Kuchenka mikrofalowa staje się nieodzownym sprzętem, który wspiera nas przy przygotowaniu wielu potraw, również tych tradycyjnych. Innowacyjne funkcje pomogą w szybszym i łatwiejszym gotowaniu. Program Rapid Defrost bardzo szybko i równomiernie rozmraża żywność, dostosowując czas do wagi potrawy. Tryby do roztapiania masła, czekolady i topienia cukru pozwolą w szybkim czasie przygotować niezbędne składniki do wielkanocnych łakoci.

Co więcej, funkcja Healthy Cooking pomoże w przygotowaniu zdrowszych wersji tradycyjnych potraw, zachowując przy tym wszystkie walory smakowe potrawy. W pamięci urządzenia znajdziesz również kilkanaście przepisów na zdrowe dania. Możesz przygotować soczyste i pełne składników odżywczych potrawy, takie jak aromatyczne filety z kurczaka czy chrupiące brokuły.

Przy zakupie sprzętów AGD warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które pomogą nam zaoszczędzić czas i nerwy związane ze świątecznymi przygotowaniami, by móc dłużej cieszyć się czasem spędzonym w gronie najbliższej rodziny.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • glon, 2017-04-05 20:05:25

    Jeśli tylko bęziemy mieć świeże powietrze w domu (odpowiednio przefiltrowane), to szybciej będzie nam się i gotowało, i i przyjemniej żyło :)

POLECAMY W SERWISACH