Propertydesign.pl Workplace Talks w trakcie Property Forum Trójmiasto 2017

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Propertydesign.pl Workplace Talks w trakcie Property Forum Trójmiasto 2017
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 paź 2017 12:05

Architekci i producenci o tym, jak tworzyć miejsca pracy - tak było na Propertydesign.pl Workplace Talks w Gdańsku

O tym, jakie tendencje związane z projektowaniem wnętrz komercyjnych, w tym biurowych, hotelowych i handlowych, wkraczają na polski rynek oraz jak projektować dla kreatywnego zespołu rozmawiano podczas I edycji spotkania Propertydesign.pl Workplace Talks, które było wydarzeniem towarzyszącym Property Forum Trójmiasto 2017.

Propertydesign.pl Workplace Talks zgromadziło w gdańskim hotelu Almond architektów, inwestorów oraz producentów i dostawców wyposażenia. Częścią spotkania były inspirujące prezentacje rozwiązań do obiektów i wnętrz oraz projektów komercyjnych, które przedstawili: Paulina Czurak, Ideograf; Andrzej Lipiński, wiceprezes zarządu, Artservis; Sebastian Osuch, Business Services Senior Manager, Grupa Nowy Styl; Jan Sikora, Sikora Wnętrza; Tomasz Kwarta, Area Sales Manager Pergo Poland, UNILIN Poland oraz Mariusz Kwaśniewski, regionalny kierownik sprzedaży, RuckZuck.

To nie ewolucja, to rewolucja

Projektowanie przestrzeni do pracy ulega ogromnym przeobrażeniom. Dyskusję o tym, jakie tendencje w tworzeniu przestrzeni biurowych w ostatnim czasie stały się najistotniejsze rozpoczął Zbigniew Komosa, Business Development Manager Artservis. Dzisiejsza praca oparta jest w dużej mierze na wiedzy. Najprostsze czynności zaczynają wykonywać za nas maszyny. Wartością pracownika w dzisiejszych czasach jest jego wykształcenie, wiedza, kreatywność. Taki pracownik jest najbardziej pożądany – mówi.

Komosa podkreśla, że - jako wykonawca z 30-letnim stażem - zauważa, że głównym trendem jest tworzenie przestrzeni sprzyjającej odpoczynkowi i kreatywności. Dziś jesteśmy w momencie, kiedy pracodawcy zaczynają dbać o środowisko pracy i otoczenie, w którym na co dzień przebywają pracownicy. Ideą jest, aby pracownik w przestrzeni biurowej nie czuł się jak więzień. Ma się czuć tak, aby wypełnianie swoich obowiązków odbywało się w przyjemnej atmosferze, gdzie możliwy jest odpoczynek, relaks oraz chwilowe oderwanie się od obowiązków firmowych – twierdzi Komosa.

Zbigniew Reszka, architekt Archdeco, nie ma złudzeń co do tego, że to właśnie wnętrza, a nie kubatury, najszybciej ulegają przeobrażeniom i modom. Według niego wnętrza biurowe muszą być projektowane „dla ludzi”. Jako Stowarzyszenie Architektów Polskich zawsze walczyliśmy o to, aby w biurowcach znajdowały się okna z możliwością otwarcia. Ludzie nie chcą pracować w klatkach - podkreśla.

Jako trend w projektowaniu wnętrz biurowych Reszka wskazuje powiększenie sfery socjalnej. Pojawiają się inwestorzy, którzy chcąc utrzymać pracowników, kuszą ich m.in. specjalnymi palarniami. Trendem są również specjalne wydzielone pomieszczenia do odpoczynku m.in. wyposażone w masujące fotele. W przestrzeniach biurowych pojawiła się nowa kolorystyka: odeszło się od barw "smutnych", a stawia się na radosne kolory oraz żywą zieleń – mówi Reszka. Podkreśla, że inwestorzy szczególną uwagę zwracają na atesty, ekologiczne materiały oraz ergonomiczne meble zapewniające pracownikowi maksymalny komfort. Ważna jest możliwość regulacji mebli, z których korzysta się podczas pracy – twierdzi.

Świat poszedł do przodu, jednak nadal najważniejsze w biurze są bardzo podstawowe aspekty, takie jak odpowiednie powietrze, oświetlenie oraz akustyka. Co z tego, że obiekt jest pięknie oświetlony, skoro łzawią nam oczy? Inteligentne oświetlenie to takie, gdzie natężenie rośnie proporcjonalnie do potrzeb – zaznacza architekt Archdeco.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • zbigniew, 2018-01-04 23:56:06

    Niech pan Reszka po pracuje trochę nad wymową a później się wymadrza

POLECAMY W SERWISACH