• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 paź 2010 12:10

Architektura bez granic. Spotkanie z architektem Jürgenem Mayerem

 6 października, o godzinie 13.00 w Hotelu Park Inn w Krakowie, odbędzie się niecodzienne wydarzenie: „Architektura bez granic – inspiracje: arch. Jürgen Mayer H., arch. Przemo Łukasik”. Całość imprezy poprowadzi arch. Oskar Grąbczewski, który jednocześnie będzie moderatorem debaty.

 „Architektura z Importu”, twórczość zagranicznych pracowni w Polsce od zawsze rodzi pytanie o stosunek globalizacji architektury do poszukiwań jej lokalnego kontekstu. Czy są to trendy sprzeczne, czy można znaleźć złoty środek?

Czy zagraniczne pracownie wzbogacają polską architekturę czy stanowią dla niej zagrożenie? Jak powinna wyglądać współpraca – obiektywne spojrzenie z zewnątrz, w kontekście doświadczeń międzynarodowych pracowni, czy przyjazd architekta „w teczce Inwestora” a w efekcie realizacja płytkich wariacji na lokalny temat, bez znajomości polskich uwarunkowań i wartości? I sytuacja odwrotna, kiedy zadajemy sobie pytanie, co polska architektura może zaoferować światu i dlaczego wciąż chętniej importujemy niż eksportujemy?

Poruszymy gorący wątek konkursów architektonicznych a nasi goście podzielą się wiedzą, jak polskie biura mogą zaistnieć za granicą. Debata z udziałem polskiego i niemieckiego architekta może być najlepszą płaszczyzną, by poszukać odpowiedzi na te wszystkie, jakże na czasie, pytania... Podczas spotkania odbędzie się premierowa prezentacja filmu Para Image pod tytułem „Metropol Parasol - czyli arch. Jürgen Mayer H. buduje fragment Sewilli”.

Patronat nad spotkaniem objął magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj. ' title= ' title=

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH