• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
06 kwi 2009 22:22

arena DESIGN 2009. Pierwsza edycja wydarzenia

W dniach od 3 do 6 czerwca 2009 w Poznaniu zainaugurowana zostanie „arena DESIGN”, nowe cykliczne wydarzenie dedykowane tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury.

Przykłady doskonałego wzornictwa produktowego, spotkania z wybitnymi projektantami, panele dyskusyjne, wystawy dorobku uczelni artystycznych i technicznych, konkursy, prezentacje multimedialne i koncerty – prawdziwą ucztę dla pasjonatów designu przygotowały w tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Koncepcja wydarzenia arena DESIGN 2009 zakłada stworzenie prestiżowej platformy spotkań świata designu i międzynarodowego biznesu obecnego na targach. Celem projektu jest przede wszystkim promocja wzornictwa jako elementu integralnie związanego z przemysłem i jednego z najważniejszych narzędzi kreowania marki na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Przestrzeń arena DESIGN 2009 podzielona została na pięć stref tematycznych: Forum, Top Design, Kreatywni, Edukacja i Wiedza. Każda z nich daje uczestnikom szerokie możliwości prezentacji produktów oraz osiągnięć w zakresie wzornictwa przemysłowego.

FORUM FORUM to serce arena DESIGN 2009. Na specjalnie zaaranżowanej scenie, na oczach szerokiego audytorium, dziać się będą najważniejsze wydarzenia. To tu odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata designu, prelekcje i dyskusje. FORUM to także miejsce plebiscytów dla publiczności, ogłaszania wyników konkursów i wręczania prestiżowych nagród. To w końcu także przestrzeń niecodziennych doznań estetycznych podczas pokazów muzycznych i tanecznych. Tematy paneli dyskusyjnych w strefie FORUM:

  • 3 czerwca 2009: PO CO KOMU TEN DESIGN?
  • 4 czerwca 2009: WSPÓŁPRACA POTRZEBNA OD ZARAZ!
  • 5 czerwca 2009: SZKOŁA PRZETRWANIA design’u
  • 6 czerwca 2009: Myślę więc jestem DESIGNEREM

TOP DESIGN Na strefę TOP DESIGN składają się konkurs „TOP DESIGN award 2009" oraz wystawa TOP DESIGN, prezentująca nagrodzone w konkursie produkty. Ogłoszenie konkursu i wystawy poprzedziły wnikliwe analizy wymagań rynku. Koncepcja strefy opracowana została w ten sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlić światowe trendy we współczesnym wzornictwie przemysłowym. Nad poziomem merytorycznym konkursu i wystawy czuwać będzie zespół ekspertów oraz niezależne jury złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie designu.

KREATYWNI KREATYWNI to strefa prezentacji dorobku profesjonalnych projektantów oraz instytucji wspierających rozwój designu. Inspirujące realizacje oraz przykłady doskonałego rzemiosła przedstawią tu uznani praktycy: projektanci form przemysłowych, architekci, studia projektowe i pracownie. Specjalne wystawy dokumentujące własne osiągnięcia przygotują także polskie i europejskie centra designu, stowarzyszenia oraz instytuty zajmujące się promocją wzornictwa i edukacją gospodarczą przedsiębiorstw i odbiorców docelowych.

WIEDZA Strefa Wiedza to przestrzeń przeznaczona dla wydawnictw branżowych oraz producentów i dystrybutorów wszelkiego rodzaju materiałów specjalistycznych dla projektantów i architektów. W strefie tej będzie można zapoznać się z ofertą czasopism, podręczników, albumów i innych publikacji na temat wzornictwa, a także ze specjalistycznym oprogramowaniem do grafiki komputerowej i projektowania. W ramach specjalnych pokazów zaprezentowane zostaną także techniki przygotowania szkiców projektowych oraz najnowsze technologie stosowane przy opracowywaniu modeli i makiet.

EDUKACJA EDUKACJA to strefa prezentacji dorobku polskich i zagranicznych uczelni o profilu artystycznym i technicznym. Przestrzeń tę wypełnią stoiska informacyjne oraz wystawy prac studentów kierunków wzornictwo przemysłowe oraz wzornictwo produktu. arena DESIGN 2009 towarzyszyć będzie największym w Europie Środkowo-Wschodniej targom mebli i wyposażenia wnętrz, tj. równoległym edycjom targów MEBLE, HOME DECOR, BUDMA INTERIOR oraz BIURO. 

arena design
fot. arena design

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH