• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
24 lut 2014 05:28

Budma 2014 - nowy termin i nowa nazwa targów

Zmianie uległa data targów - Budma odbędzie się bowiem w nowym terminie w dniach 11-14 marca 2014 roku, dodatkowo podkreślona została rola architektury w całym procesie budowlanym. Dlatego też ta edycja odbędzie się pod nazwą Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury.

Organizatorzy targów przygotowują szereg atrakcji skierowanych do różnych grup zawodowych, związanych z sektorem budownictwa. Setki nowości produktowych i technologicznych, a wśród nich te, które wyróżniają się szczególną innowacyjnością i jakością – produkty, które znalazły uznanie w oczach uznanych autorytetów z branży budowlanej – laureaci konkursu o Złoty Medal MTP. Nie zabraknie także wydarzeń, które zainteresować powinny inżynierów budownictwa i architektów.

Dni Inżyniera Budownictwa – pierwsze dwa dni targów (11-12 marca) to intensywne spotkania i rozmowy na aktualne zagadnienia dotyczące branży, m.in. zmiany w Kodeksie Budowlanym, problematyka zamówień publicznych w budownictwie czy też budownictwo na terenach zalewowych. Dni Inżyniera Budownictwa organizowane są we współpracy z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.

VI Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego – kolejne dwa dni targów (13-14 marca) to szeroko zakrojona debata o kierunku rozwoju branży budownictwa pod kątem nowych przepisów Unii Europejskiej. Wybitni specjaliści będą traktować o najważniejszych zagadnieniach jak np. obowiązku inwestycji w termomodernizację z najwyższą efektywnością, procedur uzyskania dopłat do kredytów z funduszu NFOŚiGW czy także rozwoju budownictwa pasywnego na świecie i jego przyszłości. Forum odbędzie się przy współpracy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego oraz Stowarzyszeniem Wielkopolski Dom Pasywny

Strefa Testów – to tutaj każdy ze zwiedzających będzie miał okazję własnoręcznie przetestować urządzenia i materiały budowlane i dowiedzieć się o najlepszym sposobie ich zastosowania pod okiem specjalistów. Ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się Strefa Testów w poprzedniej edycji targów skłoniło organizatorów do znacznego powiększenia powierzchni strefy, która w tym roku zaprezentuje ofertę zdecydowanie większej liczby wystawców w pawilonie nr 2 (ponad 3 krotnie większa ekspozycja w stosunku do ubiegłej edycji targów BUDMA).

Forum Architektury – ciekawie zapowiada się debata architektoniczna, w której w tym roku udział wezmą architekci, inwestorzy i deweloperzy, urzędnicy oraz po raz pierwszy producenci materiałów budowlanych, a dyskusja toczyć się będzie wokół tematu wartości inwestycji w przestrzeni publicznej jako zależności realizacji pomysłu architekta od możliwości ekonomicznych inwestora.

Konferencja ,,Konstrukcje Stalowe Trwałe i Piękne’’ - organizowana przy współpracy z Polską Izbą Konstrukcji Stalowych, po raz pierwszy podczas targów BUDMA. Konferencja odbędzie się trzeciego dnia targów (13 marca), podejmie m.in. tematy związane z potencjałem polskiej branży konstrukcji stalowych, antykorozji, mostów i wiaduktów ze stali czy także technologii gięcia stali. 

Termin: 11-14 marca 2014

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH