Konferencja prasowa firmy Fargotex Group, Warszawa 8 października 2014. Fot. Fargotex.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Konferencja prasowa firmy Fargotex Group, Warszawa 8 października 2014. Fot. Fargotex.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewcz
15 paź 2014 15:46

Co inspiruje Macieja Zienia? Zobacz relację z konferencji dystrybutora tkanin

Co przesądza o tym, że designerskie tkaniny stają się praktyczne i jakie mają zastosowanie? Swoją wiedzą dotyczącą tkanin i tendencji wzorniczych w tej dziedzinie podzielili się dr Krystyna Łuczak-Surówka oraz projektant Maciej Zień podczas konferencji prasowej dystrybutora tkanin - firmy Fargotex.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 października br. w Warszawie zaprezentowane zostały najnowsze propozycje kolekcji tkanin Fargotex Group: Exclusive Edition, w skład której wchodzą zarówno materiały obiciowe, jak i tkaniny dekoracyjne. Zaprezentowano także tkaniny łatwo czyszczące Magic Home Collection. Firma ogłosiła również, że od września br. jest wyłącznym dystrybutorem kolekcji tkanin In&Out marki Sunbrella na Polskę.

Konferencja prasowa firmy Fargotex Group, była nie tylko okazją do zapoznania się z nowościami w ofercie Fagotex Group, ale także wysłuchania krótkiego wykładu dr Krystyny Łuczak-Surówki, krytyka i historyka designu oraz wystąpienia projektanta mody i wnętrz Macieja Zienia.

Dr Krystyna Łuczak-Surówka zaprezentowała krótki wykład na temat tkanin w kontekście historycznym. Omówiła ich wszechstronne zastosowania oraz rodzaje i właściwości tkanin, które wykorzystywane były od stuleci zarówno we wnętrzach jak i do produkcji odzieży.

Z kolei projektant Maciej Zień podjął temat wzajemnego przenikania się świata wnętrz ze światem fashion, które coraz częściej czerpią od siebie to, co najlepsze. A wstępem do wystąpienia, była multimedialna prezentacja, w której projektant zawał elementy stanowiące źródła inspiracji w jego codziennej pracy.

Fargotex Group, firma świętująca niedawno 15-lecie swojej działalności, posiada w swoim portfolio trzy marki: Fargotex Furniture Fabrics, czyli materiały obiciowe, Cosmonova Design Fabric – tkaniny dekoracyjne oraz Cosmonova Contract – produkty dedykowane do sektora HoReCa, a także kolekcję In&Out marki Sunbrella, której firma jest wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH