Na popularności nie tracą pastele. Wiodące kolory to pudrowy róż oraz barwy zielone i żółte. Fot. Alicja Pietrowska.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Na popularności nie tracą pastele. Wiodące kolory to pudrowy róż oraz barwy zielone i żółte. Fot. Alicja Pietrowska.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
22 lut 2016 09:03

Co się działo na największych targach dekoracji wnętrz w Europie?

W dniach od 12 do 16 lutego br. w Frankfurcie nad Menem odbyła się kolejna edycja targów dekoracji wnętrz i wyposażenia domów Ambiente 2016.

Ambiente to jedna z największych imprez targowych w Europie. To tu prezentowane są najnowsze produkty i innowacje z dziedziny dekoracji i wyposażenia mieszkań, domów i ogrodów. Ambiente to prawdziwe branżowe show z niespotykaną i szeroką ofertą ekspozycyjną. Podczas tegorocznej edycji swoje propozycje zaprezentowało około 4.300 wystawców, którzy do Frankfurtu przyjechali z 96 krajów. W tym roku tradycyjnie nie zabrakło także polskich wystawców. Swoją obecność potwierdziło prawie 80 firm, w tym marki takie jak Trend Glass, Wrześniak Glass Work czy Korośnieńskie Huty Szkła Krosno.   

Ekspozycję targową, która zajęła ponad 308 tys. m2 powierzchni podzielono tematycznie. W sektorze Dining mogliśmy oglądać propozycje producentów nakryć stołowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego, Giving to część poświęcona szeroko pojętej branży upominkowej, z kolei Living to wszelkie inspiracje dekoracyjne dla mieszkań i domów. Tegoroczne trendy zaprezentowane na Ambiente ciężko sprowadzić do wspólnego mianownika, wystawcy zademonstrowali bardzo szeroki barometr wzorniczych nastrojów, można jednak zauważyć kilka wyrazistych kierunków.

Przyroda nieprzerwanie kreuje trendy. Meble, lampy oraz dekoracje przyjmują organiczne formy. Nowością są naczynia z nierównymi krawędziami, nierównomiernie pokryte szkliwem wyglądające jak produkty hand made. Także inspiracje industrialne i loftowe są bardzo aktualne, i to do tego stopnia, iż w tym roku poświęcono im odrębną halę wystawową.

Modna paleta kolorystyczna lawiruje między mocniejszymi i słabszymi kontrastami. Z jednej strony popularne są kolory dynamiczne i soczyste, z drugiej niezmienną uwagą cieszą się kolory ziemi, a dokładniej mówiąc cała paleta ciemnych brązów i szarości. Zgodnie z prognozami Instytutu Pantone widać było sporo pasteli, szczególnie dwa wiodące kolory roku – ciepły, blady róż i chłodny błękit – Serenity. Również czerń konsekwentnie wyznacza kolorystyczne trendy w designie. Tym razem spowija nie tylko meble, ale również zastawę stołową i wszelkiego rodzaju naczynia, czy elementy do wyposażenia przestrzeni łazienkowych.  

Warto zaznaczyć, iż targi Ambiente wyróżnia bogata oferta wydarzeń towarzyszących, programów promocyjnych dla młodych projektantów oraz firm wchodzących na rynek, prezentacji trendów oraz ceremonii wręczania nagród. W tym roku dużą uwagą gości cieszyła się ceremonia wręczania nagród w ramach konkursu Design Plus Award, gdzie wyróżnione zostały produkty w umiejętny sposób łączące estetykę i funkcjonalność. Wszystkie zwycięskie propozycje zostały zaprezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie. W ramach tegorocznego Ambiente przyznane zostały także nagrody Kitchen Innovation Award oraz wyróżnienie Plagiarius, piętnująca piractwo produktowe.

Zachęcamy do oglądania fotorelacji z imprezy. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH