• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 sty 2013 08:16

Dobrzemieszkaj.pl poleca: blog miesiąca - Housemaniaczka

Cykl Blog Dobrze Zamieszkany został stworzony, aby promować najciekawsze polskie i zagraniczne blogi wnętrzarskie. Polecamy wybrane przez redakcję Dobrzemieszkaj.pl blogi. Piszemy, dlaczego warto na nie zaglądać, rozmawiamy z autorami, pokazujemy najciekawsze zdjęcia i posty! 


www.housemaniaczka.blogspot.com

Housemaniaczka
Housemaniaczka
Monika, z wykształcenia dziennikarz, z zawodu PR-owiec. Urządzanie wnętrz to jej wielka miłość i z tej miłości powstał w kwietniu 2012 roku niezwykły blog o pięknych wnętrzach. Inspirujące pomysły, piękne zdjęcia (z rzetelnie podpisanymi źródłami - to ciągle jeszcze rzadkość w naszej blogosferze), a przede wszystkim wielka pasja i świetna znajomość trendów - to powody, dla których warto tu zaglądać.
 
Monika, autorka bloga Housemaniaczka.blogspot.com
w

Co było impulsem do powstania bloga?

Uwielbiam urządzanie wnętrz, a niestety nie jestem ani stylistką wnętrz ani projektantką, tylko PR-owcem. Kupuję prasę wnętrzarską namiętnie, oglądam programy wnętrzarskie, buszuję po internecie, najczęściej po blogach amerykańskich. Mam też niegroźną fobię - na spacerach, jak widzę ładnie wyglądający dom i można zajrzeć co tam kryje się za oknem, to wytężam wzrok i zerkam:-) Nie mogę się oprzeć. Jak tylko jakaś moja koleżanka zmienia coś w domu, zaraz lecę oglądać. Szczególnie jednak mam totalnego bzika na punkcie wnętrz w filmach i serialach. Zaczęło się od filmu "Lepiej późno, niż później", który jest dla mnie dziełem sztuki jeśli chodzi o wnętrze filmowe. Totalnie zakochałam się też w urządzeniu domu bohaterki serialu "Cougar Town". Śledzę też wnętrza w polskich serialach i muszę przyznać - jest coraz lepiej:-). Kiedy urodziłam trzecie dziecko, wiedziałam, że nie mogę wrócić do pracy, przynajmniej przez jakiś czas, bo ta praca była dla mnie zbyt obciążająca. Pracowałam w agencji PR. Wiedziałam że muszę robić coś innego, coś, co mnie interesuje i sprawia przyjemność. Niestety mam za mało wiary w siebie, aby podjąć ryzyko - zrobić jakiś kurs dot. projektowania wnętrz, dlatego pomyślałam, że zacznę od bloga, na którym będę mogła przekazywać mają wnętrzarską pasję tym, którzy się też tym interesują i z chęcią mnie wysłuchają, bo rodzina i znajomi mają już dość! Amatorsko doradzam znajomym i przyjaciołom - pomogłam nawet urządzić mojej przyjaciółce jej dom. Muszę przyznać że wypadło naprawdę fajnie:-). Jak już skończymy to zaprezentuję moje dzieło na blogu:-).

Co najbardziej lubisz we wnętrzach?

Lubię wnętrza, które są "zamieszkałe" - najlepiej chyba oddaje to, co chcę powiedzieć słowo angielskie "lived in". Najlepszym przykładem jest np dom w Rodzince.pl. Jest fajny, kolorowy i czuć że tam mieszka miła rodzina. Choć oczywiście widać pewne "przegięcie", jeśli chodzi o IKEA. Lubię, kiedy style się mieszają - klasyka z nowoczesnością, Almi Decor z IKEA. Bardzo lubię klasyczne wykończenia np: gzymsy, sztukaterie, duże białe listwy przypodłogowe, klasyczne kominki. Uwielbiam tkaniny, dywany.Jednak ta klasyka musi być potraktowana z lekkim przymrużeniem oka, nie na poważnie, stąd fajnie w kiedy klasycznym wnętrzu znajdą się kolory, nowoczesne meble lub trochę vintage. Lubię kiedy na lodówce jest pełno magnesów i karteczek - przypominaczek, a ozdobą ścian są nie tylko piękne obrazy ale np. rysunki dzieci czy zdjęcia rodzinne.

A czego najbardziej nie lubisz we wnętrzach?

Nie lubię sytuacji, kiedy wchodzę do mieszkania i czuję, że jest ono zrobione na pokaz, nie ma atmosfery, że ktoś tu mieszka, bałagani. Nie lubię bardzo monochromatycznych czy też designerskich wnętrz albo w drugą stronę tzw. stylowych czyli na złoto-bogato. Dla mnie warunek jest jeden - dom czy mieszkanie jest do mieszkania, a nie na pokaz. To oczywiście nie przeszkadza, aby urządzić je ładnie, z gustem.

Z czego czerpiesz inspirację przy urządzaniu własnego domu?

Przede wszystkich z filmów i seriali. To zdecydowanie mój konik. Kupuję też namiętnie magazyny wnętrzarskie, a jeśli mam jakąś już konkretną wizję, wówczas zaglądam do internetu.

Jaki jest idealny dom według Housemaniaczki?

Ładny, gustownie urządzony, ale niekoniecznie modny. Chciałabym aby miało podstawy klasyczne czyli jasne ściany, ciemne podłogi, wysokie listwy przypodłogowe, gzymsy przy suficie - ale takie delikatne, proste, białe drzwi i białą kuchnie. Reszta, czyli dodatki, dekoracje meble, ma być mieszanką klasyki i nowoczesności. Trochę klasycznych mebli, przełamanych nowoczesnymi np. z IKEA, którą uwielbiam, tapety, dużo tkanin (tapicerowane sofy, krzesła, ale np. nowoczesnymi tkaninami). Aby wnętrze żyło życiem rodziny, muszą być zdjęcia, rysunki moich dzieci , tablice korkowe, w kuchni tablica ogłoszeniowa, czyli zapiski, ważne informacje, plan zajęć dzieci itd..Dom ma też być praktyczny, dlatego chciałabym mieć porządnie zabudowaną kuchnię, garderobę, pralnię.Jak każda matka Polka:-).

Czym się interesuje Housemaniaczka oprócz urządzania wnętrz?

Uwielbiam czytać! Czytam wszystko, począwszy od ambitnego np. Remarqua, po książki Fannie Flagg, Hele Fielding, po kryminały Cobena, Patersona. Ostatnio zaczytuję się w Kamili Lackberg i Lisie Marklund. Mam troje dzieci, mieszkamy z mężem sami w Sulejówku pod Warszawą, nie mamy blisko rodziców , dlatego dużo czasu zajmuje mi moja rodzina i na więcej "czegoś dla się po prostu nie mam czasu". Czasami uda mi się wyskoczyć na "babski wieczór" z moimi koleżankami. Przy lampce wina narzekamy na mężów i dzieci a rano wygadane i zrelaksowane wracamy do domu:-) Reszta życia to życie rodzinne - wspólne wyjazdy, spotkania z bliskimi, znajomymi. Housemaniaczka

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Małgola, 2013-03-17 09:39:06

    Z każdym postem Hausemaniaczka zabiera nas w kolejną podróż, która cieszy oczy i raduje serce. Na swoim blogu Monika podaje wprost na tacy proste zabiegi, podstawowe zasady, dzięki którym nie musisz zatrudniać dekoratorki za wielkie pieniądze, I to dla mnie jest najcenniejsze. Z niecierpliwością czekam na każdy jej post! Lubię to!!!
  • Aga Nijak, 2013-03-16 02:57:14

    Polecam tego bloga. Lubię na niego patrzeć kiedy marzę o urządzaniu mojego domu :) czytanie nie mam czasu a to świadczy, że blog jest tak świetnie prowadzony, iż wystarczy oglądać by się zainspirować a czytać, żeby wiedzieć co i jak.

POLECAMY W SERWISACH