• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 wrz 2016 08:29

Dominika J Rostocka i jej nowa kolekcja New Art Deco Collection. Zobaczcie!

Ceniona architekt wnętrz Dominika J. Rostocka zaprojektowała swoją pierwszą autorską kolekcję elementów wyposażenia wnętrz – New Art Deco Collection. Jej oficjalna premiera odbędzie się podczas rozpoczynających się właśnie targów 100% DESIGN w Londynie.

Już od kilkunastu lat sztuka i detale lat 20-tych stanowią inspirację w projektach wnętrz Dominiki J. Rostockiej. Efektem tej fascynacji jest kolekcja New Art Deco, będąca współczesną interpretacją założeń tego charakterystycznego kierunku sprzed ponad wieku. Kolekcja obejmuje zaprojektowane przez D. J. Rostocką meble (w tym barki, komody, stoły i stoliki kawowe) oraz lampy i dekoracyjne poduszki. Zostanie ona po raz pierwszy zaprezentowana publiczności podczas rozpoczynających się dziś w Londynie targów 100% DESIGN. Stoisko Dominiki J. Rostockiej o numerze L219 będzie można znaleźć na parterze głównej hali wystawienniczej (Olympia Ground Floor).

W projektach zaliczanych do kolekcji New Art Déco bardzo ważnym aspektem są dla mnie proporcje i geometryzm, dużą wagę przykładam do detalu i jakości wykonania każdego elementu. Chcę, aby tworzone przeze mnie projekty mebli, lamp czy dekoracji – z uwagi na swoją finezję, precyzję i zastosowanie wyszukanych materiałów – trafiały do przestrzeni na najwyższym poziomie. Przedmioty w stylu New Art Déco skierowane są do świadomego klienta, który dostrzeże walory subtelnej elegancji, jaką oferują. Zapraszam wszystkich do mojego świata w duchu New Art Déco. Jego namiastkę pokażę w dniach 21-24 września w Londynie – mówi Dominika J. Rostocka.

Wśród prezentowanych na stoisku projektantki przedmiotów znajdą się m.in. barek z błękitnego forniru, wykończony czeczotką oraz stalą, stolik z blatem kamiennym intarsjowany kamieniami, lampa z serii Cristal, elementy tapicerki welurowej, oraz płaskorzeźby. Pełna kolekcja zostanie zaprezentowana na stronie autorki tuż po targach, gdyż na targach nie udałoby się pokazać tak wielkiej ilości przedmiotów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH