• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
20 lut 2014 05:44

Gdynia Design Days 2014: nowe hasło i nabór do programu otwartego

Tegoroczne hasło Gdynia Design Days to Miasto + 5.30.60. Letni festiwal designu w Gdyni odbędzie się w tym roku w dniach 4‑13 lipca 2014 r.

Tegoroczne hasło Gdynia Design Days zwraca uwagę, że miejska rzeczywistość współtworzona jest przez jego mieszkańców z różnych pokoleń. Ich wpływ na tkankę miasta, a jednocześnie modelowanie przez miasto życia mieszkających w nim ludzi – to zagadnienia, które poruszone zostaną w czasie tegorocznych wystaw, warsztatów i imprez towarzyszących.

Miasto + jest projektem skupionym na jego mieszkańcach, ludziach w różnym wieku, umownie określanych: 5+, 30+, 60+. Nie chodzi jednak o statystykę czy beznamiętną arytmetykę ludzką. Najciekawsze są związki i zależności pomiędzy ludźmi (generacjami, środowiskami, grupami). Niemniej istotne są relacje między mieszkańcami a przestrzenią miejską: dzielnicami, budynkami, ulicami, widokami, meblami miejskimi…

Ludzie w mieście - to również zwierzęta im towarzyszące; drzewa, skwery miejskie i doniczki z roślinami na balkonach; samochody, rowery, wózki lub deskorolki są w zasięgu każdej ręki… W jakiej mierze daje się miasto kształtować, a w jakiej kształtuje ono nas? Na ile aktywnie partycypujemy w mieście, a w jakim stopniu dostosowujemy się do niego? Dowiemy się w czasie tegorocznych Gdynia Desigm Days.

Nabór do programu otwartego - zgłoś się!

Tymczasem ruszył też nabór do Programu Otwartego VII edycji Gdynia Design Days! Wszyscy, którzy mają ciekawy pomysł na warsztat lub wykład odpowiadający na tegoroczne hasło festiwalu lub chcieliby pokazać swój projekt w ramach GDD, powinni przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy. 

Spośród nadesłanych ofert zostaną wybrane te, które najlepiej odpowiedzą na tegoroczne założenia i hasło festiwalu. Najbardziej cenione będą projekty które łączą pokolenia. Propozycje warsztatów, wykładów, projektów można przesyłać do 7 marca 2014 r. do północy.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.centrumdesignu.gdynia.pl.

Organizatorem największego letniego festiwalu designu jest Centrum Designu Gdynia, jednostka działająca w ramach PPNT Gdynia.

Harmonogram :
Ogłoszenie naboru: 11.02.2014
Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych: 7.03.2014 r.
Ogłoszenie wyników o naborze: 31.03.2014

Gdynia Design Days
Gdynia Design Days

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH