Większość wydarzeń, odbywających się w ramach GDD odbywać się będzie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Fot. Maciej Szajewski.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Większość wydarzeń, odbywających się w ramach GDD odbywać się będzie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Fot. Maciej Szajewski.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
25 cze 2015 10:08

Już dziś rusza kolejna odsłona Gdynia Design Days

Już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu Gdynia Design Days. Od 3 do 12 lipca polskie wybrzeże zmieni się w tętniące designem i kulturą miejsce na mapie Europy.

Na miłośników wzornictwa czekać będą liczne atrakcje – zarówno edukacyjne, jak i czysto rozrywkowe. Wydarzenie odbędzie się w trzech punktach na mapie miasta.

Będący znakiem rozpoznawczym imprezy Terminal Designu stanie na placu Kaszubskim oraz obok Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w którym to odbywać się będzie znaczna większość organizowanych eventów. Tutaj również stanie najdłuższa na świecie sofa, wpisana w 2008 roku do Księgi Rekordó Guinesse'a, mogąca pomieścić co najmniej 100 osób! Z kolei Gdynia Śródmieście stanie się centrum inspirujących instalacji i wydarzeń, zwiększających świadomość mieszkańców miasta dotyczącą wspólnego dbania i kształtowania przestrzeni życiowej wokół nas.

W dniach 3-12 lipca, Gdynia zamieni się w centrum designu.
W dniach 3-12 lipca, Gdynia zamieni się w centrum designu.

Miłośnicy designu będą mogli zwiedzać liczne wystawy, między innymi: główną wystawę festiwalu – SIECI, osadzoną w miejskich potrzebach i odwołującą się do sieciowej struktury miasta, wystawę prac Tomka Rygalika, zorganizowaną w Muzeum Miasta Gdyni, "Polished Up. Design from Poland”, będącą kontynuacją projektu "Unpolished", pod kuratelą Agnieszki Jacobson-Cieleckiej i Pawła Grobelnego czy wystawę "Elle Decoration. Młodzi na Start", podczas której będzie można zapoznać się z pracami młodych, utalentowanych projektantów.

Dla najmłodszych zwiedzających przygotowano wystawę „Co to jest design? Krzesła”, pokazującą ewolucję tego przedmiotu codziennego użytku, warsztaty podczas których dzieci będą mogły między innymi stworzyć makietę miasta superbohaterów oraz wyjątkową interaktywną wystawę połączoną z warsztatami „Akademia Pana Technika”.

Uczestnicy festiwalu będą mieli również okazję porozmawiać z specjalistami w dziedzinie projektowania przestrzeni miejskiej, a także zrelaksowania się w prawdziwie wakacyjnej atmosferze na placu Kaszubskim w strefie Chillout, gdzie przy dźwiękach muzyki będzie można oddać się lekturze lub testom piwnych premier.

Hasłem przewodnim Gdynia Design Days 2015 jest słowo "Sieci", nawiązujące zarówno do tradycji morskich miasta, jak i do miejskiego charakteru wydarzenia, sieci relacji (które z pewnością będą licznie nawiązywane podczas odbywających się wydarzeń) czy współczesnych sieci wirtualnych, łączących ludzi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH