• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
22 sty 2014 13:51

Już wkrótce arena DESIGN 2014

Niemal miesiąc wcześniej niż zwykle – w dniach 18-21.02 2014 r. projektanci i producenci z kraju i zagranicy spotkają się w Poznaniu podczas 6. edycji arena DESIGN, aby podzielić się wiedzą na temat materiałów.

Materials - to hasło przewodnie arena DESIGN 2014. To tutaj specjaliści omówią i zademonstrują zarówno materiały nowej generacji o zaskakujących właściwościach, wytrzymałości, elastyczności czy wadze, jak i te dobrze już znane, ale zastosowane w nowym kontekście.

- Przykładem znanych już materiałów może być choćby płyta drewnopochodna mfp o dużej wytrzymałości, która zaczęła być wykorzystywana we wnętrzach, beton jako materiał, z którego wykonuje się m.in. umywalki i blaty kuchenne, czy spieki kwarcowe o grubości 3 mm ograniczające łączenia do minimum – wymienia architekt Justyna Smolec, prowadząca wykład na temat materiałów podczas ubiegłej edycji arena DESIGN.

arena DESIGN jest wydarzeniem, podczas którego zarówno profesjonalni projektanci, jak i studenci mogą nawiązać współpracę z producentami reprezentującymi różne branże, w tym branżę meblarską. Według zapewnień organizatorów temat materiałów szczególnie interesuje obie grupy:

- Wybór tematu przewodniego był wynikiem naszych rozmów z projektantami i producentami, którzy wykazują olbrzymie zainteresowanie materiałami o niezwykłych właściwościach lub niekonwencjonalnym przeznaczeniu. Co oczywiste, poszukiwane są coraz tańsze rozwiązania – zarówno w rozumieniu samego surowca jak i jego wytrzymałości oraz trwałości w eksploatacji a nawet wagi podczas transportu. Tematyka materiałów będzie ściśle powiązana z całym programem wydarzenia, począwszy od wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów w dziedzinie designu, a kończąc  na niezwykłych ekspozycjach – wyjaśnia Monika Wietrzyńska, dyrektor arena DESIGN.

Jak co roku, arena DESIGN zostanie podzielona na 5 stref tematycznych, skierowanych do różnych grup odbiorców. W ramach strefy FORUM uczestnicy wysłuchają wykładów ekspertów, wzrośnie też liczba warsztatów, które podczas ubiegłej edycji cieszyły się ogromną frekwencją. W strefie TOP DESIGN zobaczyć można będzie finalistów i laureatów konkursu o tym samym tytule. Strefa EDUKACJA to prezentacja osiągnięć uczelni wyższych o profilu artystycznym i projektowym, w strefie KREATYWNI projektanci i biura projektowe przedstawiają swoje portfolio. Strefa INNOWACJE to oferta usług, narzędzi i produktów służących do projektowania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH