• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
08 marz 2016 11:36

Już wkrótce wystawa SPFP Pin-it!

Na 50 m2 zostanie zaprezentowany subiektywny wybór produktów które powstały niedawno, i dawno, zaprojektowanych przez polskie gwiazdy designu i projektantów pracujących z dala od świateł jupiterów, produkowanych przez światowe i polskie znane marki, ale też przez samych projektantów.

Wystawa SPFP Pin it! zaprezentowana zostanie podczas imprezy arena DESIGN'2016r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, która odbywać się będzie w dniach 08.-11.03.2016 r. Pierwsza od dłuższego czasu prezentacja prac projektantów z SPFP - Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych.

Wspólnym mianownikiem jest przynależność twórców do Stowarzyszenia ale też to, że ich prace można znaleźć w internecie i zdobyły PINa Nikodema Szpunara i Mikołaj Wierszyłłowskiego - kuratorów prezentacji. Pomysł na wystawę SPFP Pin-it! jest obrazem jednego ze współczesnych narzędzi pracy, które świetnie sprawdza się do propagowania wiedzy o Stowarzyszeniu Projektantów Form Przemysłowych SPFP i o polskim wzornictwie. SPFP Pin-it!

Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych SPFP jest organizacją non profit, istniejącą od 1963 r. w Polsce, założoną przez pierwszych twórców rodzącego się wtedy zawodu designera. SPFP skupia liczne grono profesjonalistów-projektantów, związanych swymi realizacjami z różnymi sferami przemysłu, praktyków z doświadczeniem w projektowaniu i wdrożeniach. Organizowana właśnie wystawa pt. SPFP Pin it! jest pierwszą od dłuższego czasu prezentacją dokonań członków Stowarzyszenia - projektantów różnych grup: tych z najmłodszego pokolenia, i tych już z bardzo poważnym dorobkiem. Naszym celem jest szerokie propagowanie wiedzy o wielu pożytkach, płynących z udanej współpracy firm z profesjonalistami-projektantami wzornictwa. Będzie to wystawa wybranych projektów - zrealizowanych, wdrożonych, będących w ofercie rynkowej. Zaprezentowany zostanie potencjał naszych projektantów, których praca w istotny sposób przyczynia się do znaczących sukcesów wielu firm - dużych i małych, obecnych na rynku od wielu lat i od niedawna. Jest to impreza o coraz większym znaczeniu, ceniona zarówno przez przedsiębiorców, związanych z branżą meblową i wzornictwem, jaki przez prasę, media oraz coraz szerszą publiczność, zainteresowaną nowymi trendami. - Bogumiła Jung Prezes SPFP

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH