Wystawa Roller Poster podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival. Fot. ŁDF.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Wystawa Roller Poster podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival. Fot. ŁDF.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
09 paź 2015 10:13

Łódź Design Festival 2015. Sprawdź, co będzie się działo

Właśnie rozpoczął się Łódź Design Festival. To ważne miejsce na mapie polskiego designu. Zobacz, jakie atrakcje czekają na odwiedzających.

Tegoroczny festiwal w Łodzi to miejsce, które osoby pasjonujące się tematyką designu, koniecznie muszą odwiedzić. W tym roku po raz pierwszy pokazany zostanie projekt “Hidden Heroes. The Genius of Everyday Things” przygotowany przez Vitra Design Museum. Będzie to prezentacja ponadczasowych przedmiotów, mianowicie 36 klasyków, którym towarzyszyć będzie opis historii powstania i analiza ich znaczenia dla współczesnego świata.

Podczas wystawy „Konsekwencje” zobaczymy kolekcję wyselekcjonowanych obiektów zaprojektowanych jako odpowiedź na istotne problemy, z którymi mierzą się współczesne społeczeństwa. Na wystawie prześledzić będzie można nie tylko proces powstawania prezentowanych obiektów, ale też przeanalizować największe zagrożenia i wyzwania stojące przed tworzącymi je projektantami. 

W programie festiwalu zaplanowano także wiele wydarzeń towarzyszących. Warte uwagi są projekty poświęcone Łodzi, których celem jest zaproponowanie rozwiązań poprawiających jakość życia mieszkańców miasta. Z kolei, podczas kilkudniowych warsztatów „Mapping the City” prowadzący oraz uczestnicy analizować będą lokalną identyfikację graficzną, jej wpływ zarówno na Łódź, jak i jej mieszkańców.

Podczas festiwalu nie zabraknie oczywiście konkursu make me! Wyróżnione i prezentowane na wystawie pokonkursowej obiekty to nie tylko prezentacja prac najlepszych młodych twórców, ale także szansa na zapoznanie się już teraz z tematami, wokół których w nadchodzących latach koncentrować się może zainteresowanie designerów. Tegorocznych laureatów poznamy 8 października w trakcie gali otwarcia Łódź Design Festival. Kolejny stały punkt programu festiwalu to must have – wystawa i plebiscyt, które utrwaliły się już jako rozpoznawalny znak jakości.

Festiwal potrwa od 9 do 18 października. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie organizatora Łódź Design Festiwal. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH