42 edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie rozpocznie się 8 września i potrwa do 11 września. Fot. Międzynarodowe Targi Meblowe.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

42 edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie rozpocznie się 8 września i potrwa do 11 września. Fot. Międzynarodowe Targi Meblowe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
10 sie 2015 14:05

Międzynarodowe Targi Meblowe: 8 września w Ostródzie

Jeszcze więcej wystawców, ciekawe rozwiązania, inauguracja nagrody targowej i wiele innych nowości. A wszystko w ramach Międzynarodowych Targów Meblowe, które odbędą się we wrześniu w Ostródzie.

42. edycja jednej z najważniejszych imprez związanych z meblarstwem budzi niezmienne zainteresowanie. Wieloletnia tradycja tego wydarzenia składa się na jego prestiż, co buduje z roku na rok coraz ciekawszą listę wystawców. Są już na niej najbardziej liczące się firmy z branży, które od lat związane są z Międzynarodowymi Targami Meblowymi, takie jak Meble Wójcik, Grupa IMS czy Meble Forte. Wciąż dołączają nowi wystawcy, z których niektórzy dopiero debiutują w Ostródzie.

Różnorodność firm gwarantuje niezwykle atrakcyjną ofertę, z jaką będzie można zapoznać się podczas MTM. Targi cieszą się równie dużym zainteresowaniem zwiedzających – już wiadomo, że wybiera się na nie wiele misji handlowych z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec i Skandynawii, a także firmy z Litwy, Rosji, Łotwy i Estonii. W tym roku organizatorzy wprowadzili specjalną platformę online expobilety.pl, poprzez którą profesjonalni odwiedzający mogą pobrać bilety i zaproszenia. Taki system jest dużym ułatwieniem dla wszystkich, którzy chcą oszczędzić czas i zapewnić sobie wejście na targi z wyprzedzeniem.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Meblowych będzie urozmaicona wieloma dodatkowymi wydarzeniami. Jednym z ich jest szereg paneli dyskusyjnych, poruszających tematy istotne dla wszystkich związanych z branżą meblową, takich jak np. najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz (porównanie tendencji polskich i światowych), stworzenie marki w branży meblowej, krajowy rynek mebli - boom czy recesja? czy sprzedaż mebli przez Internet. Partnerami biorącymi udział w organizacji paneli jest wydawnictwo Promedia, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli oraz B+R Studio.

Kolejny raz targom towarzyszyć będzie Warmia Mazury Design Festival pod nazwą Strefa Polskiego Wzornictwa. To wyjątkowe wydarzenie, które pozwala na zaprezentowanie swoich pomysłów i osiągnięć projektantom sztuki użytkowej. Impreza ta z roku na rok przyciąga coraz więcej zarówno uznanych, jak i początkujących twórców – w tym roku przewidziana liczba wystaw promujących odważne rozwiązania z zakresu wyposażenia wnętrz jest jeszcze większa. Wejście do Strefy będzie otwarte, każdy odwiedzający będzie mógł zapoznać się z pracami i podyskutować z ich autorami.

Międzynarodowe Targi Meblowe swoją opinię spotkania profesjonalistów zawdzięczają również temu, że odbywają się w formule B2B. W tym roku zostanie ona dodatkowo uzupełniona o aranżowane spotkania biznesowe. Dzięki sieci Enterprise Europe Network uczestnicy targów mogą wcześniej ustalić plan bezpośrednich rozmów z partnerami, z którymi współpraca byłaby dla nich najbardziej pożądana. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne zaplanowanie czasu spędzonego na targach.

Podczas Międzynarodowych Targów Meblowych będzie miało miejsce również wydarzenie bardzo ważne dla całej Expo Areny – zostanie zainaugurowane wręczanie nagrody targowej, czyli Żagla Rozwoju. Ideą tej nagrody jest wspieranie firm, które wyznaczają nowatorskie myślenie – w tym wypadku o branży meblowej – i których osiągnięcia mogą być impulsem do rozwoju dla innych. Specjalnie powołana kapituła ekspertów nagrodzi produkty lub usługi, które funkcjonują na rynku krócej niż rok i które są innowacyjnymi, świeżymi rozwiązaniami w meblarstwie. Które produkty będą wyznaczać najnowsze trendy w branży? Żeby się przekonać, trzeba być w dniach 08-11 września w Expo Arenie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH