Nagrodę główną – tablet Samsung Galaxy Tab 3 Lite – otrzymuje Pani Ewa Serafin. Fot. Roca.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Nagrodę główną – tablet Samsung Galaxy Tab 3 Lite – otrzymuje Pani Ewa Serafin. Fot. Roca.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 gru 2015 14:24

Nagrody w konkursie z marką Roca rozdane. Zobaczcie kto wygrał

Wiemy już kto otrzyma nagrody ufundowane przez firmę Roca. Zobaczcie do kogo trafi tablet marki Samsung oraz zestawy kosmetyków Organique VIP.

Bardzo dziękujemy, że tak licznie wzięliście udział w naszym konkursie. Wszystkie nadesłane prace były niezwykle interesujące i pokazały jak bardzo dbacie o środowisko, w którym żyjecie. Nie mogliśmy jednak nagrodzić wszystkich. Wybraliśmy więc trzy najciekawsze opowiedzi i to właśnie do ich autorów trafią nagrody ufundowane przez firmę Roca. 

Nagrodę główną – tablet Samsung Galaxy Tab 3 Lite – otrzymuje Pani Ewa Serafin. 

Zestawy kosmetyków – Organique VIP: grecki balsam shea, pianka grecka 100 ml, mydło double scroll grecki – otrzymują: Pan Piotr Wolny oraz Pani Aleksandra Kołodziejska.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba było zapoznać się z poradami dostępnymi w aplikacji Lubię Wodę! Następnie zaś napisać, która z nich w największym stopniu pomaga Wam oszczędzać wodę – i dlaczego. 

Poniżej publikujemy nagrodzone odpowiedzi.

Odpowiedź przesłana przez Panią Ewę Serafin: 

Jako studentka 3. roku logistyki, po otwarciu aplikacji Lubię Wodę! na moim telefonie i przejrzeniu listy porad, od razu znalazłam się w kategorii „Kąpielowa logistyka” – gdzie logistyka, tam i ja! :) Przeczytałam poradę dotyczącą organizacji kosmetyków w łazience pod prysznicem i odhaczyłam z uśmiechem na twarzy, gdyż stosuję ją z powodzeniem od wielu lat. Przeszłam dalej i zgodnie z realizowanym na tym semestrze przedmiotem „Ekologistyka”, zagłębiłam się w porady dotyczące ekologii, z nadzieją na odnalezienie kilku nowości z wodnego świata. „Ekologiczny wybór” okazał się rozwiązaniem dotyczącym wielofunkcyjnych słuchawek prysznicowych, które od zawsze goszczą w naszym domu. Kolejny odhaczony punkt i coraz większy uśmiech na twarzy. Gdzie poczyniłam swoje dalsze kroki? Gdy logistyk widzi słowo „przepływ” i „kontrola” w jednym miejscu, od razu wie, że to działka dla niego. O! „Przepływ pod kontrolą” to ekonomiczny system przepływu wody w bateriach Roca, który pozwala zmniejszyć zużycie wody podczas mycia rąk aż do 50%! Tego jeszcze nie słyszałam! Najbardziej cenna (i to dosłownie!) okazała się jednak porada dotycząca zużycia wody w czasie prysznica. 1 minuta i 10 litrów wody!? Jeśli w ciągu roku, ja - biedna studentka :) – mogę zaoszczędzić 42 złote, to jeszcze bardziej będę pilnować zakręcania wody! Szczególnie, że już niedługo przeprowadzam się do nowego mieszkania, a łazienka stanowi priorytet w remoncie. Czekają mnie spore wydatki, więc 42 złote na rok to całkiem sporo, a ja mogę je zainwestować w lepsze sprzęty, które będą wspierać moje logistyczne rozwiązania na oszczędzanie wody! Zabieram się za robienie screenów najważniejszych porad i wypisanie produktów marki Roca, które już wkrótce MUSZĄ zagościć w moim nowym mieszkaniu. Przyszła pani logistyk melduje wprowadzanie w życie nowych rozwiązań i zdecydowanie LUBIĘ WODĘ!

Odpowiedź przesłana przez Pana Piotra Wolnego:

Matematykiem nie jestem z zawodu, lecz mówię o tym nie bez powodu. W największym stopniu, pomóc mi może, liczenie w głowie czy kalkulatorze. Chodzi o dziennie zużycie wody, którym nie zawracamy głowy. A chodzi o to, aby to zmienić, czasem pomnożyć albo podzielić. Gdy litry z kranu zbędnie uciekają, nasze portfele w puste się zmieniają. Zasada na to jest bardzo prosta, Należy oszczędzać tegoż to surowca! Woda od wieków jest bardzo potrzebna, a żyć bez niej nie może cała nasza Ziemia. Ja Lubię Wodę i bardzo zachęcam, by ją oszczędzać, z głową, prosto z serca. Szereg pozytywnych skutków Ciebie czeka, Pieniądze masz w kieszeni i nikt nie narzeka! Daj przykład rodzinie i swoim znajomym, Zacznij już od dzisiaj, bądź zadowolony!

Odpowiedź przesłana przez Panią Aleksandrę Kołodziejską:

Perlator to urządzenie predator. Ta wskazówka mnie zainspirowała – od dziś jeszcze bardziej będę wodę oszczędzała. O wielu sposobach słyszałam, wiele wdrożyłam, ale perlatora do tej pory nie zakupiłam. O napowietrzeniu wody coś już słyszałam, ale nigdy w temat się nie zagłębiałam. Dzięki aplikacji 'Lubię Wodę!' swoim znajomym zaimponowałam, wszystkim perlatory polecałam ;)

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH