Na zdjęciu: Marcin Nowakowski – saksofonista jazzowy, Milan Werer - szef Voice i Frederic Lebreton – CEO Cabasse podczas spotkania w warszaskim salonie Luxury Art Cinema.
Na zdjęciu: Marcin Nowakowski – saksofonista jazzowy, Milan Werer - szef Voice i Frederic Lebreton – CEO Cabasse podczas spotkania w warszaskim salonie Luxury Art Cinema.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 lut 2017 14:14

Otwarcie pierwszego salonu z ekskluzywnymi głośnikami

Mamy pierwszy w Polsce punkt Cabasse Premium Reseller. Został on oficjalnie otwarty 22 lutego w Warszawie.

W spotkaniu, które odbyło się 22 lutego, wzięli udział m.in. Piotr Metz z radiowej Trójki i znakomity saksofonista Marcin Nowakowski, którego płyta „Shine” została odtworzona z kulistych kolumn Cabasse. Było to wydarzenie godne uwagi, ponieważ w naszym kraju ciągle jeszcze niewiele jest sklepów marek Premium z najwyższej półki. Top produktem Cabasse są kolumny o kształcie kuli La Sphere, przez wielu specjalistów uważne za najlepsze na świecie. 

Cabasse to firma obecna na rynku od 277 lat. Jej początki sięgają 1740 roku, gdy rzemieślnik z Mirecourt w górach Vosges nazwał swoje pierwsze ręcznie wykonane skrzypce właśnie Cabasse. Od tego czasu kolejne pokolenia rodziny lutników zaopatrują europejskich odbiorców w skrzypce, altówki i wiolonczele, których używają instrumentaliści z wielu orkiestr.

W 1950 roku Georges Cabasse, którego pasję stanowiły nie tylko instrumenty smyczkowe, ale też odtwarzanie dźwięku, uruchomił nad Ocenaem Atlantyckim na skraju Bretanii zakład specjalizujący się w produkcji wysokiej klasy kolumn głośnikowych i wzmacniaczy – opowiadał Milan Weber szef firmy dystrybucyjnej Voice, któremu udało się namówić Cabasse do wejścia na rynek Polski.

Cabasse udało się stworzyć głośnik koaksjalny, który dzięki sferycznej obudowie pozbawionej kątów ostrych tworzy jedną sferę drgań, promieniując dźwiękiem w tej samej osi. Firma koncentruje się na jakości, a nie ilości, choć wytwarza nie tylko kolumny z najwyższej półki cenowej, ale też sprzęt dla mniej zasobnych miodników muzyki. W 2003 roku przy współpracy z siecią firm oraz prestiżowych uczelni technicznych specjalizujących się w telekomunikacji, podwodnej akustyce oraz elektronice w nadmorskiej miejscowości Brest powstało Centrum Akustyczne Cabasse, którego Dział Badań i Rozwoju dysponuje wiedzą ekspercką niezbędną do badania nowych materiałów, tworzenia membran i przetworników, projektowania prototypów, przeprowadzania pomiarów w specjalnych bezechowych komorach, przeprowadzania testów niezawodności oraz odsłuchów mających na celu udoskonalanie najnowszych rozwiązań z zakresu sprzętu audio.

Dziś Cabasse to nowoczesna firma otwarta na technologie przyszłości. Oferuje wysokiej klasy bezprzewodowe systemy spełniające standardy hi-fi, takich jak relatywnie niedrogi Stream To niewielka czarna skrzynka, do której można przesyłać muzykę ze smartfonu lub tabletu przez Bluetooth, a przy okazji korzystać z dostępu do tysięcy internetowych stacji radiowych. Podobne możliwości ma kompaktowy Stream Base mieszczący się pod ekranem telewizora. Holograficzne przetwarzanie dźwięku zwiększa szerokość i głębokość sceny dźwiękowej jednocześnie zachowując wyraźne dialogi i dynamikę.

Jedna ze specjalności Cabasee to głośniki instalacyjne, które można ukryć w ścianach i sufitach, co wpisuje się w ideę inteligentnego domu. Konstruktorom z Bretanii udała się niełatwa sztuka – ich systemy instalacyjne spełniają wymogi hi-fi, czym może się pochwalić niewielu producentów.
Krajowym dystrybutorem Cabasse jest - działająca od 20 lat - firma Voice, doskonale znana zarówno na rynku polskim, jak i czeskim. 

Pierwszy w Polsce punkt Cabasse Premium Reseller znajduje się w salonie Luxury Art Cinema przy ul. Brackiej 11/13 w Warszawie, vis a vis centrum Vitkac. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH