Tegoroczny festiwal designu w Łodzi skupił ponad 90 różnych wystaw od projektów znanych designerów, jak i prac młodych artystów, studentów architektury i wzornictwa. Fot. Piotr Sawczuk.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Tegoroczny festiwal designu w Łodzi skupił ponad 90 różnych wystaw od projektów znanych designerów, jak i prac młodych artystów, studentów architektury i wzornictwa. Fot. Piotr Sawczuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
13 paź 2014 10:18

Pierwszy weekend Łódź Design Festival 2014. Zobacz co się wydarzyło

We czwartek 9 października oficjalnie otwarto ósmą edycję Łódź Design Festival. W tym roku hasło festiwalu, które brzmi "Brave New World" pozwala odkryć wpływ projektowania i designu na życie człowieka. Zobaczcie co działo się podczas pierwszego weekendu Łódź design Festival 2014.

Już pierwszego dnia festiwalu poznaliśmy zwycięzcę konkursu Make me!, który otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 20 tyś. złotych. Zostały nimi projektantki: Essi Johanna Glomb oraz Rasa Weber, które zaprojektowały analogową drukarkę do tekstyliów, produkującą własny pigment na bazie mikroglonów - "Alagemy". Oprócz nagrody głównej przyznano także wyróżnienia za projekty tj. "Dziupla" projektu Liliany Krzyckiej i Rafała Pieszko, "Stick" projektu Marzeny Krupy, "Patyczaki" Jana Godlewskiego, a także projekt "Evo" autorstwa Agnieszki Pikus. 

Kolejne nagrody popłynęły znów w sobotę, do rąk projektantów, których prace zostały nagrodzone tytułem Must Have. W tym roku w plebiscycie zostało nagrodzonych aż 60 projektów. Jednak festiwal to nie tylko nagrody i wyróżnienia, to przede wszystkim ponad 90 wystaw, ulokowanych w dwóch centrach festiwalowych, a także szeroka oferta warsztatów, w których może brać udział każdy zainteresowany światem designu i projektowania. W tym roku pierwszy raz na festiwalu odbyły się także Targi Rzeczy Ładnych, na których można było kupić wyjątkowe meble, lampy oraz dekoracje od znanych i cenionych projektantów. 

Dzięki interaktywnej formie festiwalu odwiedzający mają szansę na własnej skórze przekonać się o tym, jak ważne jest projektowanie dla otaczającego nas świata. Uczestnicy mają możliwość nie tylko poznania różnic pomiędzy materiałami tj. kamień, tekstylia czy drewno, ale mogą też własnoręcznie stworzyć wzór dekoracyjny na płytkach ceramicznych czy wydrukować coś na drukarce 3D.

Festiwal potrwa do 19 października. Szczegóły na temat warsztatów oraz cen biletów znajdują się na stronie internetowej Łódź Design Festival. 

Targi odwiedziła Marta Ustymowicz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH