Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

arena design 2014. Fot. materiały organizatora.

arena design 2014. Fot. materiały organizatora.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 24 lut 2014 22:54 (aktualizacja: 25 lut 2014 15:38)

Podsumowanie arena design 2014. Zobacz fotogalerię

Specjaliści z dziedziny designu odwiedzili tegoroczną edycję arena design, aby opowiedzieć uczestnikom wydarzenia o niezwykłych tworzywach, trendach w projektowaniu i potrzebach współczesnego odbiorcy.

Z olbrzymim zainteresowaniem publiczności spotkał się wykład gościa specjalnego - australijskiego projektanta Brodiego Neilla. Designer wystąpił dwukrotnie w strefie Forum - w pierwszym wykładzie zabrał uczestników w podróż od wstępnej koncepcji, aż po ukończenie kompletnego projektu. 

Drugi raz Brodie Neill wystąpił w towarzystwie polskich projektantów: Marii Jeglińskiej, Oskara Zięty i Pawła Grobelnego, którzy rozmawiali na temat zaskakujących materiałów. Kolejnym hitem arena DESIGN okazał się wykład o materiałach przyszłości Kaspara Guldagera Jorgensena, który jest uznawany za rzecznika przyszłościowych idei w projektowaniu.

W strefie Forum miała też miejsce prezentacja drugiego gościa specjalnego Sandera Muldera, panelu dyskusyjnego na temat materiałów z udziałem Piotra Kuchcińskiego, Mikołaja Wierszyłłowskiego i Leonardo Talarico, spotkania z Januszem Kaniewskim, wykładu Christiana Siegera, Krzysztofa Ingardena i wielu innych prelekcji z cenionymi projektantami i architektami.

Przez wszystkie cztery dni arena DESIGN w strefie warsztatowej odbywały się całodniowe spotkania kreatywne, gdzie pod opieką specjalistów można było tworzyć własne projekty. W otwartych warsztatach uczestnicy zgłębiali wiedzę m.in. na temat światła, materiałów, wyposażenia przestrzeni publicznej czy brandingu.

Tegoroczna arena design gromadziła rekordową w swojej historii publiczność. Według wstępnych danych blok targowy arena design, targi Meble Polska i Home Decor odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających. Większość uczestników arena design stanowili projektanci i architekci, producenci, studenci oraz  wykładowcy uczelni artystycznych. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA