• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
23 marz 2014 16:32

Polska wystawa na I Saloni w Mediolanie

Od 8 do 13 kwietnia 2014 wystawa prezentująca polski design zaprezentowana zostanie  podczas Salone Internationale del Mobile w Mediolanie. Kuratorzy wystawy to Łódź Design Festival oraz Magda Kochanowska.

Wystawa Polish Job ma przybliżyć międzynarodowej publiczności polskie wzornictwo, oparte na lokalnej tradycji, a jednocześnie innowacyjne i patrzące w przyszłość. Obiekty pokazane na wystawie reprezentują trzy uzupełniające się nurty. Pierwszym z nich jest Lokalność – nurt ten obejmuje zbiór projektów wyrastających z lokalnych tradycji określanych przez dostępne materiały, takie jak np. len, drewno, węgiel oraz techniki i formy. Do nurtu Nostalgia wybrane zostały przedmioty w inspirujący sposób nawiązujące do socrealizmu i prowadzące inteligentny dialog z przeszłością. Innowacja z kolei prezentuje rozwiązania, które podążają za nowoczesnymi technologiami i światowymi trendami.

Ekspozycji towarzyszyć będą warsztaty – zwiedzający będą mogli drukować na drukarce 3D miniaturki wybranych eksponatów. Wystawa w Mediolanie została zorganizowana przez culture.pl – serwis, który od lat pokazuje światu to, co w polskiej kulturze najlepsze. Koncepcja wystawy została wyłoniona przez międzynarodowe jury w konkursie zorganizowanym w styczniu br. przez Instytut Adama Mickiewicza. 

Organizator: culture.pl
Kuratorzy: Łódź Design Festival, Magda Kochanowska
Projekt architektoniczny: architekci Łosiak Siwiak 
Opracowanie graficzne: Studio POLKADOT
Partner Aranżacji: Zięta Prozessdesign 

Adres:
Undai 8, Ventura Lambrate
Via Ventura 6, 20134 Mediolan, Włochy
Godziny otwarcia:
8-12.04.2014 godz. 10.00 ‒ 20.00
13.04.2014 godz. 10.00 ‒ 18.00
Wernisaż wystawy:
9.04.2014 godz. 20.00 ‒ 22.00

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH