Festiwal to krok w kierunku zintegrowania polskich artystów i projektantów, ale także partnerów zaangażowanych w realizację imprezy. Fot. Poznań Design Days.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Festiwal to krok w kierunku zintegrowania polskich artystów i projektantów, ale także partnerów zaangażowanych w realizację imprezy. Fot. Poznań Design Days.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
10 cze 2015 17:12

Poznań Design Days. Galeria zdjęć z imprezy

Poznań Design Days już za nami. W ramach imprezy odbyło się ponad 40 wydarzeń. Już teraz czekam na kolejną edycję.

Największym zainteresowaniem - jak twierdzą organizatorzy - cieszyły się wystawy, warsztaty i spotkania z projektantami, artystami i architektami. Zanotowano dużą liczbę gości oraz odwiedzających, a to dlatego, że festiwal miał charakter otwarty, a atrakcje i wydarzenia dedykowane były do różnych grup wiekowych. W funkcjonującej na poznańskim Placu Wolności otwartej strefie LABAdesign, najmłodsi uczestniczyli w warsztatach o designie, a starsi odpoczywali przy muzyce puszczanej przez DJ-ów.

Wśród prowadzących warsztaty znaleźli się projektanci, architekci, socjolodzy, artyści wizualni, m.in.: Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis, Paweł Machomet, Beata Wilczek, którzy odpowiadali na wszelkie możliwe pytania dotyczące designu oraz wzornictwa. Warsztaty obejmowały działania z użyciem różnych mediów, w tym: filmu, grafiki czy fotografii. 

Specjaliści z różnych gałęzi designu i wzornictwa przemysłowego wspólnie debatowali o przyszłości projektowania, nad możliwościami partnerskiego współistnienia kultury, sztuki i biznesu. Wśród nich warto wymienić m.in.: Magdalenę Dąbrowską, Tomasza Augustyniaka, Marcina Niewęgłowskiego, dr Marcina Poprawskiego. Dla przykładu celem panelu ,,Sektory kreatywne. Sztuka i kultura w biznesie – biznes w kulturze i sztuce” była prezentacja działań w obszarze przemysłów kreatywnych, poszukiwanie języka współpracy, edukacja oraz poszerzanie świadomości w zakresie wzornictwa przemysłowego. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH