Poprzednia edycja Poznań Design Days. Fot. Poznań Design Days.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Poprzednia edycja Poznań Design Days. Fot. Poznań Design Days.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 kwi 2015 12:00

Poznań Design Days - początek 8 maja

Wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje – wszystko w ramach drugiej edycji Poznań Design Days. Festiwal rozpocznie się 8 maja i potrwa do 17 maja.

Dyskusja o roli i powinnościach designu obecnie i w przyszłości, jak również wspieranie lokalnego środowiska artystycznego i projektowego. To główny cel drugiej edycji Poznań Design Days. Program tegorocznej imprezy zapowiada się niezwykle bogato i ciekawie. W ciągu dziesięciu dni (zaczynając 8 maja) będzie można obejrzeć liczne wystawy, posłuchać wielu dyskusji, wziąć udział w warsztatach czy obejrzeć dobry film.

Temat społecznego wymiaru projektowania podejmie na przykład wystawa ,,Zapytaj/ Alternatywne scenariusze”, która będzie skłaniać do snucia najróżniejszych, futurologicznych wizji. Z kolei ekspozycja ,,Nowe Oczekiwania” stanie się odpowiedzią na ciągle ewoluujące potrzeby człowieka – autora i użytkownika produktów.

Pogłębieniem tych rozważań będzie cykl warsztatów, w ramach których uczestnicy spróbują twórczo odpowiedzieć na postawione przed nimi problemy projektowe. Wśród prowadzących znajdą się projektanci, architekci, socjolodzy, artyści wizualni, m.in.: Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis, Paweł Machomet, Beata Wilczek.

Kolejny ciekawy punkt programu – panel ,,Sektory kreatywne. Sztuka w biznesie – biznes w sztuce”. Jego celem będzie prezentacja działań w obszarze przemysłów kreatywnych, poszukiwanie języka współpracy, edukacja oraz poszerzanie świadomości w zakresie wzornictwa przemysłowego oraz roli designu w kreowaniu strategii działania firm.

Coś dla siebie w programie poznańskiej imprezy znajdą również najmłodsi. Strefa Kids Design obejmie szereg działań i warsztatów skierowanych do dzieci, prowadzonych m.in.: przez charyzmatyczny team MUA czyli Młody Uniwersytet Artystyczny, PL. Architektów i grupę Aktywator.

Na czas trwania festiwalu, na Placu Wolności zostanie udostępniona odbiorcom także interaktywna instalacja ,,O poznaniu Poznania”, na Placu Kolegiackim natomiast instalacja świetlna wykonana we współpracy z Toya Design.

Wystawy odbywać się będą w Galerii Miejskiej Arsenał, na Placu Kolegiackim i Placu Wolności. Warsztaty, dyskusje i spotkania w Centrum Kultury Zamek oraz w Kontenerach na Placu Wolności. Wydarzenia związane z Tygodniem Architektury również w siedzibie SARP /Stary Rynek 56/.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH