Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fotel Clapp nagrodzony Red Dot Award. Fot. Noti.

  • Autor: Justyna Łotowska
  • 25 marz 2014 09:55

Red Dot dla Piotra Kuchcińskiego za kolekcję Clapp

Kolekcja Clapp zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti zdobyła Red Dot Design Award w kategorii Product Design 2014. To już druga nagroda Red Dot Design Award dla tego projektanta - rok temu nagrodzono stolik H2 dla marki Balma.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 7 lipca w Aalto-Theater in Essen. Następnie oznaczone “czerwoną kropką”produkty będzie można oglądaćna specjalnej wystawie trwającej od 8 lipca do 3 sierpnia b.r. w Red Dot Design Museum w Essen. Red Dot Design Award to jeden z najbardziej prestiżowych i największych konkursów wzornictwa na świecie nazywany często Oskarami Designu. Nagrodzone w nim produkty odzwierciedlają kierunki dla projektowania przemysłoweg.

Kolekcja Clapp zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti to połączenie inspiracji designem lat 50-tych i 60-tych z nowoczesną linią i szlachetnymi tkaninami. Projektant przyznaje, że lata 50-te i 60-te to jego ulubiony okres w designie, z którego czerpie pełnymi garściami. Kolekcja Clapp składa się z sofy, fotela oraz dwóch stolików o różnych wymiarach.

  • O projektancie

    Piotr Kuchciński to jeden z najbardziej docenianych polskich projektantów, wyróżniony tytułem Designera Roku 2012 przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wdrożeńcałych rodzin mebli biurowych, mieszkaniowych, tapicerowanych dla najlepszych polskich producentów. Z wykształcenia architekt. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów IAPP Politechniki Poznańskiej współpracował z jednym z poznańskich biur architektonicznych przygotowując projekty urbanistyczne, koncepcje osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Projektuje domy jednorodzinne i wnętrza. Zajmuje go także projektowanie graficzne oraz ilustracja książkowa. Meble jego autorstwa prezentowane były na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA