• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 marz 2012 11:53

Rosyjski design bez tajemnic

Na pierwszą imprezę z cyklu In Out Design Trendy Russian Feel, organizowaną przez Pracownię Eventów "Info-Inwest" zapraszamy już 28 i 29 marca 2012 r. do Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury, przy ul. Belwederskiej 25 w Warszawie.

 

Patronat nad cyklem imprez objął m.in magazyn Dobrze Mieszkaj i serwis Dobrzemieszkaj.pl
Od kilku lat spotkania, podczas których profesjonaliści zapoznają się z trendami oraz nowościami w aranżacji i wyposażeniu wnętrz, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy przygotowali coś wyjątkowego. Uczestnicy imprez będą mieli okazję zapoznać się z niecodziennymi koncepcjami i realizacjami architektury wnętrz w Rosji.
Tematykę tę, w trakcie dwóch dni spotkań przybliżą goście specjalni, którymi będą:

- Siergiej Estrin - architekt, projektant. Posiadacz wielu prestiżowych dyplomów i nagród, laureat nagrody za najlepsze biuro Best Office Awards w 2010 г, za projekt Instytutu Kosmetycznego firmy Johnson & Johnson, rok wcześniej wybrany przez Commercial Real Estate Awards „Architektem Roku”. Autor ponad 100 projektów rosyjskich i międzynarodowych. W 2002 r. założył własną pracownie projektową, w której powstały projekty m.in.: wnętrz biurowych dla największej na świecie agencji ratingowej - Fitch Ratings, biura sprzedaży Transaero Airlines w hotelu Moskwa, Synagogi na Bolshaya Bronnaya w centrum Moskwy czy bogatych w funkcje, budynków komercyjnych i biurowych w Noworosyjsku.

- Valery Kashuba – projektant wnętrz. Właściciel studia architektury i projektowania wnętrz „Kashuba-Design”. Uczestniczył w pracach nad wystawami, seminariami, konferencjami i międzynarodowymi wydarzeniami z dziedziny architektury i projektowania w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Finlandii, Grecji, Bułgarii, Turcji, Tunezji i Izraelu. W 2011 r. nominowany do nagrody dla młodych twórców kultury, przyznawanej przez prezydenta Federacji Rosyjskiej. Laureat akademickiej nagrody imienia А.Л.Чижевского w dziedzinie aranżacji wnętrz i architektury.

- Aleks Muratov - redaktor naczelny czasopisma „Projekt Rosja". Autor ponad 100 publikacji i artykułów o tematyce architektonicznej, urbanistycznej i designerskiej w specjalistycznych pozycjach wydawniczych Rosji, Niemiec, Włoch, Francji. Profesor Międzynarodowej Akademii Architektury, członek rady ekspertów przy Głównym Architekcie miasta Moskwy. Obecnie wykłada na Moskiewskim Instytucie Architektury.

- „O stylu życia Rosjan krąży wiele obiegowych opinii. Część z nich dotyczy tego, w jaki sposób domy urządzają mieszkańcy jednego z największych państw świata. Zarzuca się im brak gustu oraz zamiłowanie do przepychu ocierającego się o kicz. Czy to prawda? Przekonajmy się…” razem z Panią Zuzanną Dominów - Project Manager platformy Foorni.pl. - Uczestnicy spotkania będą mieli również niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowatorską techniką ach-art., której autorem jest Aleksander Chochłow, uznany rosyjski artysta, malarz i scenograf. Jego prace prezentowane były niemal na całym świecie m.in. w: Rosji, Kanadzie, Niemczech, Francji, Austrii i USA. Jego sztuka jest czymś nie mającym odpowiednika w poczynaniach innych twórców, z najprostszych materiałów tworzy on kompozycje, w których można dopatrzeć się wszystkiego. - Czy polscy inwestorzy godzą się na światowe nowinki? Do dyskusji na ten temat zaproszonych gości zaprosi Pani Katarzyna Merta-Korzniakow (KMK ARCHITEKTURA WNĘTRZ). Oprócz prelekcji na miejscu, w trakcie dwóch dni spotkań, będzie można uzyskać porady oraz pełne informacje na stanowiskach firm biorących udział w wydarzeniu, a będą to: AGC Flat Glass, Noclaf, Bonita , Atos, Autodesk, Fakro.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH