Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Oficjalnie zainaugurowano kontynuację działań kampanii edukacyjnej Dobry Montaż. Fot. POiD.

Oficjalnie zainaugurowano kontynuację działań kampanii edukacyjnej Dobry Montaż. Fot. POiD.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 09 paź 2015 11:07 (aktualizacja: 09 paź 2015 11:31)

Ruszyła kolejna edycja kampanii Dobry Montaż

Prawidłowy montaż i energooszczędność - to jedne z najważniejszych wyzwań stojących przed branżą stolarki budowlanej w Polsce. Oba te zagadnienia zostały omówione na konferencji, podczas której oficjalnie zainaugurowano kontynuację działań kampanii edukacyjnej Dobry Montaż.

Głównym tematem konferencji, która zgromadziła przedstawicieli firm z sektora stolarki budowlanej, ekspertów branżowych i liczne grono dziennikarzy, była kampania Dobry Montaż.

Dotychczasowe działania akcji zakończyły się dużym sukcesem, dlatego podjęto decyzję o jej kontynuacji i rozszerzeniu o dodatkowe element pozwalające na jeszcze mocniejszą promocję prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej – podkreślił Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD, organizatora kampanii.

Podczas konferencji nastąpiło zawiązanie Grupy Zadaniowej OSŁONY w strukturach Związku POiD. Spotkanie stało się także świetną okazją do rozmów na temat etykietowania energetycznego okien. Zagadnienie to przybliżył Jacek Gromniak, reprezentant Związku POiD w kontaktach z organizacjami europejskimi. Znalezienie uniwersalnego miernika dla stolarki okiennej jest niezwykle trudne, dlatego kwestia etykiet energetycznych jest wciąż przedmiotem dyskusji na forum europejskim i najprawdopodobniej zostanie ostatecznie rozstrzygnięta w połowie przyszłego roku. Związek POiD będzie w tym temacie realizował konsultacje z Instytutem Techniki Budowlanej i spotkania branżowe.

W ramach tej edycji kampanii ruszyła już nowa strona internetowa, na której oprócz praktycznych porad i wywiadów z ekspertami, znalazła się wyszukiwarka profesjonalnych monterów. W ramach akcji planowany jest także cykl spotkań ze studentami polskich uczelni technicznych oraz promocja przedsięwzięcia podczas najważniejszych imprez branżowych, m.in. Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016.

Uroczysty finał i podsumowanie działań Dobrego Montażu odbędzie się na VII Kongresie Stolarki Polskiej.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA