Nagrodzeni z roku 2013. Fot. materiały organizatora.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nagrodzeni z roku 2013. Fot. materiały organizatora.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
11 marz 2014 05:57

Ruszyła kolejna edycja konkursu dla młodych designerów Electrolux Design Lab 2014

Tematem przewodnim tegorocznej – 12-tej już edycji, jest tworzenie zdrowych domów. Uczestnicy będą walczyć o nagrody finansowe oraz staż w jednym z centrów projektowania firmy Electrolux.

Electrolux Design Lab to międzynarodowy konkurs, powstały z myślą o kreatywnych studentach i absolwentach wzornictwa oraz kierunków technicznych. Jego celem jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich.

W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzą się z tematyką tworzenia zdrowych domów, czyli miejsc komfortowych, zdrowych oraz zrównoważonych. Stawką w walce o zwycięstwo, oprócz tytułu, jest 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux.

W tegorocznej edycji konkursu, jury poszukuje niezwykłych pomysłów na produkty, akcesoria i usługi w 3 obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza. Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy powinni przedstawić opis swojego innowacyjnego projektu, szkic ilustrujący ideę oraz płynące z niego korzyści dla konsumentów. Czas na to mają do 6 kwietnia 2014 r.

Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez jury złożone ze światowej sławy specjalistów w dziedzinie designu w listopadzie 2014 r. Otrzyma on możliwość odbycia półrocznego stażu w jednym z ośrodków projektowania Electrolux oraz nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy euro. Organizatorzy przewidzieli także gratyfikacje dla uczestników, którzy zajmą 2 i 3 miejsce – do ich rąk trafi odpowiednio 3 tysiące i 2 tysiące euro. Autor pracy, która zyska największe uznanie podczas głosowania internautów, zostanie nagrodzony kwotą 1 tysiąc euro.

Electrolux Design Lab przyciąga studentów i absolwentów z całego świata. Do zeszłorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 1700 uczestników z ponad 60 krajów. Jednym z nich była Małgorzata Blachnicka, która za sprawą swojego niezwykłego projektu – oddychającego panelu okiennego Atem, zakwalifikowała się do półfinałowej dwudziestki. Jednak to nie jedyny i nie największy sukces polskich uczestników Electrolux Design Lab. W 2012 roku projekt Aeroball zachwycił jury, a jego autor – Janek Ankiersztajn został zwycięzcą 10-tej edycji konkursu. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH