Fot. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 maj 2014 19:42

Słowem o architekturze – ruszyła II edycja konkursu im. Stefana Kuryłowicza

Pod koniec marca br. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła II. edycję Konkursu dla architektów TEORIA 2014. Jednocześnie odbyła się uroczystość wręczenia nagrody laureatce ubiegłorocznej edycji konkursu TEORIA 2013, w której udział wzięli także przedstawiciele Przyjaciół Fundacji.

Misją Fundacji im. Stefana Kuryłowicza, utworzonej dla uczczenia pamięci zmarłego tragicznie, wybitnego polskiego architekta i Patrona Fundacji, jest wspieranie i promowanie odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Jednym ze sposobów realizacji tej misji jest organizowany przez Fundację Konkurs TEORIA, w którym oceniane są autorskie eseje nt. zależności między architekturą i kulturą. Konkurs skierowany jest do młodych architektów z Polski i z zagranicy, a zwycięzca otrzymuje nagrodę w postaci sfinansowania druku własnej pracy w formie książkowej w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej.

Uroczyste wręczenie nagrody zwyciężczyni I. edycji Konkursu TEORIA 2013 i ogłoszenie II. edycji konkursu odbyło się 26 marca 2014 r. w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w rocznicę urodzin Patrona. Laureatką I. edycji została dr Anna Lorens, autorka tekstu poświęconego współczesnej architekturze i przenikaniu się kultur popularnej i wysokiej pt. „Fenomen miejsc biesiadnych w mieście jako ilustracja krzyżowania się wpływów kultury popularnej i kultury wysokiej w architekturze”. Podczas marcowej uroczystości nastąpiło wręczenie nagrody zwyciężczyni konkursu, czyli wydanego w postaci książki eseju.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH