Marka Vivero przyciągała uwagę nietypowymi siedziskami. Obok geometrycznych foteli, mięsistych puf oraz siedzisk w kształcie kwiatów nie sposób było przejść obojętnie. Fot. Marta Ustymowicz

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Marka Vivero przyciągała uwagę nietypowymi siedziskami. Obok geometrycznych foteli, mięsistych puf oraz siedzisk w kształcie kwiatów nie sposób było przejść obojętnie. Fot. Marta Ustymowicz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
09 lut 2015 11:01

Stockholm Furniture Fair. Zobacz fotorelację z wydarzenia

Każdego roku na zagranicznych targach meblowych można zobaczyć najnowsze kolekcje, które przez pewien czas będą podbijały serca konsumentów. Nie inaczej było podczas tegorocznych targów Stockholm Furniture & Light, gdzie zaprezentowanych zostało wiele nowości, obok nich zaś można było podziwiać cieszące się od lat niesłabnącą popularnością kolekcje mebli oraz ikony meblarskiej mody.

Wysoka jakość, zgodność z obowiązującymi trendami i przede wszystkim troska o wygodę konsumentów, to dziś priorytet każdego producenta. Jednak to nie wszystko, do czego dążą, bowiem patrząc na współczesne meble, można odnieść wrażenie, że producenci chcą, aby utożsamiały się one z użytkownikami. Bądź zupełnie odwrotnie, dają możliwość człowiekowi do utożsamiania się z nimi. Meble spersonalizowane to nurt, który powoli staje się naszą codziennością. Wiele, spośród prezentowanych na sztokholmskich targach mebli podąża właśnie w tym kierunku. Przykładem może być „Blanket Sofa” marki Materia. To mebel, którego siedzisko i oparcie wykończono tkaniną przypominającą ciepły koc, która de facto została rozłożona na całej powierzchni mebla. W większości domów koc jest nieodłącznym elementem spędzania czasu na sofie, a „Blanket Sofa” poniekąd odwraca te role i nadaje meblu nową tożsamość. Ponadto nieprzymocowane brzegi koca pozwalają się lekko odchylać, dzięki czemu osoba siedząca na sofie może się zasłonić, uzyskując tym samym nieco prywatności.

Personalizację i dążenie do nieskrępowanego funkcjonowania pośród mebli widać szczególnie w kolekcjach dedykowanych przestrzeniom biurowym. Prezentowane na targach w Sztokholmie meble, to kolekcje, które nie tylko dbają o poprawną postawę siedzenia, czy to za biurkiem, czy też podczas konferencji w większej grupie osób, ale przede wszystkim pozwalają na swobodną pracę wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Współczesne stanowiska pracy pozwalają na pracę w skupieniu, ponieważ wysokie ścianki działowe, wykończone specjalistyczną tkaniną, skutecznie tłumią hałasy, nawet jeśli pracujemy w korporacji, gdzie liczba pracowników jest duża. Fotele biurowe pozwalają na nieskrępowane ruchy, schylanie się, odchylanie, wstawanie od biurka lub odjeżdżanie od niego. Dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak jednoczesna praca siedziska i oparcia, zapewniają one komfort na najwyższym poziomie. Przykładem takiego fotela jest nowość marki Kinnarps, zaprezentowana podczas targów w Sztokholmie - fotel Capella. Wiele siedzisk każde również balansować ciałem, aby praca za biurkiem nie oznaczała wyłącznie wielogodzinnego siedzenia, które jest mordercze dla kręgosłupa.

Dużą uwagę zwraca się dziś również na miejsca relaksu w pracy oraz przestrzeń do pielęgnowania relacji między pracownikami. Każdy wie, że wypoczęty pracownik jest o wiele bardziej wydajny, ponadto przerwy w pracy powinien spędzać właśnie na odpoczywaniu. Producenci mebli biurowych uważają za niedopuszczalne odpoczywanie lub jedzenie drugiego śniadania za biurkiem. Do tych celów np. marka Swedese zaprojektowała specjalne sofy i stoliki zamknięte z trzech stron ścianką. To nie tylko doskonałe miejsce na przerwę, ale także na spotkanie z klientem z dala od biurowego zgiełku.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie pokazujemy najciekawsze rozwiązania zarówno mieszkaniowe jak i biurowe, które zostały zaprezentowane podczas tegorocznych targów Stockholm Furniture.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH