• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
27 sty 2014 16:21

Stockholm Furniture & Light Fair

Już wkrótce największa wnętrzarska impreza północnej Europy, a jednocześnie jedyna w swoim rodzaju prezentacja skandynawskiego wzornictwa!

Targi Stockholm Furniture & Light Fair będą w tym roku miały miejsce w dniach 4-8 lutego 2014 r., w czasie trwania tygodnia designu Stockholm Design Week (3-9 lutego). Szwedzkie targi to największa na świecie platforma prezentująca dokonania designu rodem ze Skandynawii, chociaż nie tylko, bo jak co roku, także i teraz w targach weźmie udział ponad 700 wystawców (80% z nich pochodzi z krajów skandynawskich).

Stoiska wystawców (przestrzeń targowa to 70 tys. m2) zwiedza co roku ponad 40 tys. odwiedzających z ponad 60 krajów świata. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, wystawcy zaprezentują zarówno wyposażenie wnętrz mieszkalnych, jak i przestrzeni publicznych. 

W programie tegorocznego wydarzenia znalazło się m.in. forum Stockholm Design Talks poświęcone projektowaniu mebli i wyposażenia wnętrz. Kolejną innowacyjną aktywnością jest Twelve - specjalna strefa wystawowa, gdzie 12 światowej klasy skandynawskich designerów zaprezentuje swoją twórczość. Z kolei Greenhouse to przestrzeń dla młodych projektantów - tutaj mają szansę na spotkanie producentów i nawiązanie nowych konktaktów.

Targom Stockholm Furniture & Light Fair towarzyszy Stockholm Design Week, jedno z najświetniejszych europejskich wydarzeń dotyczących projektowania i designu. Pierwszy Design Week w stolicy Szwecji miał miejsce w orku 2002, od tego czasu wydarzenie stało się jednym z symboli skandynawskiego designu. W tym roku Stockholm Design Week zaprasza na ponad 60 różnych imprez i wydarzeń.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH